tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
EkoBYVANIE_2013_05_v350EkoBývanie

Aktuálne číslo               Predplatné               Archív starších čísel               E-verzie časopisov

Pobalené kufríčky a všetky zvieratká, ktoré sme doma mali, tak sme aj so sestrou utekali k babičke a deduškovi na prázdniny. A dva mesiace sme sa odtiaľ nepohli. Rovnaké mesto. Len desať minút od domu. Nezáležalo na tom. Boli sme na prázdninách. Neprekážali nám skromnejšie pomery, než na aké sú ľudia už dnes zvyknutí. Vždy tam bolo čo robiť. S deduškom sa fotila príroda a potom sme zatvorené po tme v maličkej kúpeľni čakali, čo sa z fotiek vykľuje. S babičkou sa varilo a pieklo… obľúbený recept – chleboví mackovia. Piekli sme ich asi každý deň. Hrávali sme sa na obchod, dole vo vchode s bábikami. Stačilo zakričať a babička nám z balkóna spustila v košíku obed. A tak čuduj sa svete, byt, do ktorého kuchyne sa ledva zmestia dvaja ľudia, ktorý má staromódny nábytok a vybavenie, niekoľko tmavých kútov, maličkú kúpeľňu, kde sa takmer nedá otočiť, sa stal najkrajším miestom na zemi a stále ním aj ostáva. Nie preto, ako vyzerá, ale pre tých dvoch ľudí, ktorí nám denno-denne vytvárali pravé detské spomienky.
Každé bývanie sa stáva jedinečným, ak doň vnesú ľudia kúsok seba. Tak, ako to urobil Maroš vo svojej chalúpke, Markétka pre svoju rodinku, či tak, ako sme dovolili, aby doplnky, ktoré sa majiteľke bytu páčili, začali premenu jej kuchyne. Kuchyňa je teraz stvorená na Matin obraz, presne sa k nej hodí.
Tak či onak, či sa to hodí, alebo nie, či je to moderné, alebo nie, vneste do svojho bývania kúsok svojich spomienok, zážitkov a svojej práce. O to krajšie sa vám bude potom žiť. A ani zlé internetové „vravy“, ktoré dostávajú aj naše premeny interiérov, vám tú radosť nemôžu pokaziť.

Lucia

 

 

■ kuchyňa: Kuchynská romantika
■ na nákupe: Biela miluje farby
■ handmade: Oblečené knihy
■ kuchyňa a jedáleň: Detaily a kontrasty
■ na nákupe: Kuchyňa rozohriata drevom
■ handmade: Novinové vrecká
■ obývacia izba: Na kráse netratí
■ handmade: Z cesty do obývačky
■ bon appétit: Slaný koláč
■ testujeme: Elektrické hrnce
■ na návšteve: Markétkin raj
■ nalaďte sa: … na rodinný život
■ design by ekoBývanie: Mišmaš
■ na návšteve: A bola to láska
■ nalaďte sa: … na časy minulé
■ testujeme: Podlahové vysávače
■ vyberáme podlahu: Ktorá je tá pravá?
■ kaleidoskop
■ inteligentný dom: Bývanie s inteligentom
■ balkón a záhrada: Záhrada plná jesene
■ relax