tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
MD_2013_07_v350Môj dom

Aktuálne číslo               Predplatné               Archív starších čísel               E-verzie časopisov

Ťažko povedať, či je to dobou, alebo potrebou zmeny, alebo či máme túto vlastnosť danú geneticky, ale ľudia majú (našťastie) potrebu vracať sa ku koreňom, spomínať na staré (dobré) časy a (dobré) staré mamy. V interiéri to však znamená balansovanie na úzkej hrane. Veľmi ľahko sa tu totiž dá skĺznuť ku gýču alebo k „preplácaniu“. Ak sa ale v spojení súčasného a tradičného podarí nájsť tú správnu mieru, dokáže človeka chytiť za srdce a aj v tvrdších povahách vydolovať romantickejšie ja. My máme pre vás tento mesiac hneď dva vydarené príklady v podobe dvoch chalúp – jednak preto, že chalupy k letu jednoducho patria a k chalupám zasa patrí romantika, a jednak preto, že väčšinou stoja na miestach, na ktorých by ohľady na tradície mali byť priam povinnosťou. I keď ich spája rovnaký princíp, rozličné okolie, rozdielni majitelia a miestne tradície, z ktorých obe svojím spôsobom vychádzajú, sformovali dve celkom odlišné stavby. A presne tak to má byť.
Aby inšpirácia nechýbala ani tým, ktorí po pravej chalupárskej romantike síce túžia, na skutočnú chalupu však šťastie nemali, pridali sme aj niekoľko strán zaujímavých dizajnérskych nápadov, ktoré sú na „tradične chalúpkovú“ tému, no neprestrelíte s nimi ani v mestskom byte. Aj modernému interiéru sa predsa zíde trochu tohto tradicionalistického korenia , aby neskĺzol k chladnej neosobnosti. Ale pozor, nepresoliť, neprekoreniť!
Ak sa aj vy chcete vydať touto lákavou cestou, zvažujete mieru tradičného aj moderného na lekárnických váhach. Pretože tu naozaj platí (aj keď tento výraz neznášam), že menej býva viac. Držím vám palce.

Erika Kuhnová

Bývanie
■ Vôňa diaľok
■ Prázdniny na ostrove Noirmoutier
■ Družica v záhrade
■ Drevenica zoči-voči horám
■ Tradicionalizmus v modernom interiéri
■ Lacnejšie a drahšie príborníky
■ So šarmom Belgičana
■ Ecooking – „totem“ budúcnosti
■ Mrazničky
■ Kuchtíme, pečieme
■ Ovocné osvieženie
■ Test umývačiek
■ Ako býva Miss Slovensko 2013
■ Tipy
Záhrada
■ 7 vodných záhrad
■ Hobbymarket
■ Záhrada v júli
■ Lampáše z vŕbového dreva
■ Zakvitnutý záhon na svahu
■ Júlová poradňa

Stavba
■ Na čo si dať pozor pri zostavovaní rozpočtu
■ Riešenie na každý problém
■ Fasáda šitá na mieru
■ Seriál: Dom s prírodnou dušou | 6. časť: Tam, kde sa vodou neplytvá
■ Seriál: Všetko o vašej streche | 2. časť: Strešná krytina nemusí byť ľahká
■ A bude vymaľované
■ Drevodom v stráni
■ Tipy