tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Môj dom
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Novoročné želania a predsavzatia

Mirka
V našom vydavateľstve sa zišla partia ľudí, ktorí si rozumejú, a to nie len po stránke pracovnej, ale aj po tej ľudskej. Každý s každým prehodí vždy pár slov, ľudia sa navzájom chvália a pomáhajú si. Teší ma, že keď máme s mojimi kolegyňami aj tie „ťažšie“ dni, po búrke vždy vyjde slnko a my sme opäť ako rodina. Preto by som si do nového roku želala, aby nám takéto nadštandardné vzťahy (ak nie aj lepšie) pretrvávali aj naďalej. A to isté prajem aj vám, pretože chodiť do práce s pocitom, že sa tam teším, je na nezaplatenie.

Katarína
Novoročné predsavzatia si nedávam, lebo viem, že ich aj tak nesplním. Ale možno, keby som to urobila takto verejne…? Hmm, tak dobre, vyskúšam: V roku 2020 by som si chcela „oprášiť“ svoju „kuchynskú“ taliančinu. Kupovať si minimum oblečenia – naozaj len to nutné. Chcela by som spomaliť, ešte viac. A byť milšia (ešte viac 🙂 ). Menej hodnotiť. Jednoducho dobre a pokojne žiť. A naučiť mladšieho syna korčuľovať. Sama som zvedavá, čo z toho bude pre mňa najväčšia výzva. Tuším, že to posledné… O rok podávam hlásenie!

Katka
Novoročné predsavzatia mi ‚pravdupovediac‘ nič nehovoria. Na vylepšovaní „svojho ja“ pracujem tak nejako prirodzene počas roka. Podľa potreby 🙂 Na prelome rokov už zväčša nič osudové neplánujem. Iba zašepkám Bohu tiché „ďakujem“ za to, že som tu celý rok mohla byť a že to so mnou vydržal… aj manžel, aj tí ostatní. Za zdravie a za skvelú prácu. Už teraz sa s hrôzou teším na všetky ďalšie dni, ktoré má pre mňa pripravené. No a potom v pyžame na gauči bez ďalších zbytočných rečí schrúmem posledné oplátky s medom. Chrum.

Erika
Človek prechádza za život rôznymi obdobiami. Kedysi som túžila po veciach, dnes už si viac cením čas – čas strávený s milými ľuďmi, na príjemných miestach, pri činnostiach, ktoré mi robia radosť. Želám nám teda všetkým čo najviac takýchto chvíľ.
Kedysi som si nedávala novoročné predsavzatia. Nechcela som byť ako ovca, ktorá kráča so stádom. Ale keďže na niektoré veci si človek nenájde čas, ako je rok dlhý, je dobré občas tradície dodržať. Takže si tento rok dám novoročné predsavzatie – každý deň poviem niekomu niečo pekné.

 

Fotogaléria z časopisu:

Téma čísla
Nič nezahreje a nezútulní interiér viac ako textílie, najmä tie z prírodných materiálov.
■ Hrejivé interiéry: Vlna, bavlna, zamat či ľan vnesú aj do chladne či minimalisticky zariadeného interiéru to správne teplo domova.
■ Obývačka: Dlhé zimné večery vo vyhriatej a v útulnej obývačke sa nezaobídu bez deky, kožušiny, sedáka či vankúšov.
■ Kuchyňa: Vyžeňte neosobnosť z kuchyne použitím drevených prvkov, rastlinami a najmä textíliami, ktoré spravia najväčší dojem.
■ Spálňa: Vďaka správne zvoleným farbám a materiálom z nej dokážete vytvoriť hrejivé útočisko, kde sa bude dobre spať a odpočívať.
■ Detská izba: Okrem toho, že do izby vnesú hrejivú atmosféru, svojou krásou potešia nejedno oko – závesné dekorácie na stenu sú „must have“ kúskom.

33 najkrajších interiérov tohto roku
■ Vyberte víťaza a vyhrajte: Vyberte si z 33 tohtoročných návštev svojho favorita, hlasujte zaňho mailom a vyhrajte niektorú zo zaujímavých cien

Bývanie
■ Nadčasový dizajn: Kreslo Up – mäkké, poddajné a prítulné.
■ Kuchyňa: Trendy na rok 2020.
■ Redakcia tvorí: Rýchle a šikovné recepty na silvestrovský stôl.
■ Test: Testujeme krájače, špiralizéry a minisekáčiky.
■ Domáca technika: Novinky zo sveta zábavnej techniky.
■ Tipy: Vychytávky do domácnosti.

Záhrada
■ Mesiac v záhrade: Stromček v kvetináči urobí radosť nielen počas Vianoc, zo skimie bude zas krásna zimná dekorácia, ktorá oživí dvor i vchod do domu.
■ Zimné dekorácie: Príroda je počas zimy čarovná. Do zimnej záhrady nás teraz môžu prilákať kvitnúce dreviny, lampáše, svetielka, ale i vtáčie búdky.
■ Záhradné minimum: Správna zálievka je dôležitá. Ako často, akým spôsobom zalievať izbové rastliny (nielen) počas zimy, aby sme im neublížili?

Lexikón staviteľa
■ Realizácia: Hoci má tento dom na prvý pohľad „celkom normálnu veľkosť“, krásne sa doň pomestila skutočne veľká rodina – s piatimi deťmi, dvomi psami a jednou mačkou.
■ Zdravé bývanie: Základom zdravého bývania sú svetlo a čerstvý vzduch. Automatické systémy a inteligentné technológie vám môžu pomôcť zabezpečiť si doma oboje v tej správnej miere.