tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
EkoBYVANIE_2014_04_v350Tvorivé bývanie

Kúpiť toto číslo               Predplatné               Archív starších čísel               E-verzie časopisov

Energia nevzniká ani nezaniká, len sa premieňa z jednej formy na druhú. Toľko všeobecný zákon zachovania energie. Premieňame sa teda. Myšlienkami, činmi, slovami… Aj keď sa nám zdá, že nie, ale deje sa to. A na všetkom, čo vytvoríme, zanecháme pre niekoho zašifrovanú a pre iného zasa jasnú a čitateľnú signatúru.
Energia často prehovára pocitmi. Ako keď prídete na návštevu (hoci aj po prvýkrát) a zrazu je vám tak dobre, že máte chuť sadnúť si na zem na koberec, chodiť bosí po trávniku, pahltne vychlípať domácu kelovú polievku ako tú najchutnejšiu mňamku alebo ísť sa presvedčiť na vlastné prsty, či korytnačka v jazierku naozaj hryzie. Pri príprave tohto čísla sme s fotografom Danom pochodili miesta a navštívili domovy, na ktorých sa citeľne podpísala činorodá a veľmi pozitívna energia ich majiteľov.
Spoznala som skvelých ľudí, ktorí nečakajú na zajtrajšok, kým niečo zmenia: architektku a nadšenú recyklátorku Elišku, ktorá dokázala premeniť obyčajnú dreváreň na nádherný drevodomček; nebojácnu Ingu, ktorú od kúpy storočnej drevenice neodradili ani pamiatkari, ani odhováranie okolia; éterickú výtvarníčku Sašku, ktorá farbami dokáže vniesť do interiéru svetlo; cestovateľku Zuzku, ktorá sa so svojou rodinou vybrala až na Nový Zéland, aby mohli začať nový život tu na Slovensku; či Dianu a Silviu natoľko vášnivé pre svoje hobby, že si museli vymyslieť vlastný produkt, aby ich nenudilo. O všetky dojmy a príbehy sa s vami rada podelím. A ak vás nejaký z nich zaujme či inšpiruje, posolstvo dobrej energie bude odovzdané.

A ja si idem znovu prelistovať časopis a oživiť spomienky. Lebo tak dobre mi bolo… 🙂

P. S.: Aby ste ani v budúcnosti neboli ukrátení o podobné inšpiratívne príbehy, stretnutia, návštevy a nápady, využite výhodné predplatné časopisu Tvorivé bývanie.

Martina Deriková

Na nákupe
■ Vitajte doma

Návštevy a premeny
■ Moderne v tradičnom
■ Nalaďte sa na pohodové rustikálno
■ Nové začiatky
■ Nalaďte sa na odvážne mixovanie
■ Farby bežia kúpeľňou
■ Hobby, ktoré prerástlo cez hlavu

Handmade
■ Pletený puf
■ Na dedine… v „Nálepkove“
■ Miska z okruhliakov
■ Kráčanie po listoch

Zariaďujeme
■ Na chate ako pri mori

Testujeme
■ Robotické vysávače
■ Ako si vybrať prací prostriedok

Záhrada a balkón
■ Tipy na september a október
■ Život treba žiť teraz
■ Permakultúra je zdravý sedliacky rozum
■ Zelená poradňa

Stavba
■ Skôr než založíte prvý rad
■ Pohoda v podkroví
■ Starý kotol: vymeniť alebo doplniť?