tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
EkoBYVANIE_2014_03_v350Tvorivé bývanie

Aktuálne číslo               Predplatné               Archív starších čísel               E-verzie časopisov

Zbožňujem najmä tie, v ktorých hlavnú rolu hrajú zvieratká. Kolega Palo ich má na dennom poriadku, odkedy sa stal členom jeho domácnosti československý vlčiak. V opise tohto plemena sa píše: „Tým, že československý vlčiak vznikol krížením vlka so psom, prejavujú sa v jeho chovaní iné štruktúry chovania ako u iných plemien psov.“ Na prvý pohľad nevinná veta. Zistenie, čo sa za ňou skrýva, už stálo Pala nejeden plot.
Torak, tak sa jeho „polovĺčok“ volá, mu každodenne dáva lekcie o prirodzenej inteligencii. Naposledy to bola novovysadená malá vŕba, ktorú Palo preventívne, uvedomujúc si, aké „všehryzúce“ sily v Torakovi driemu, ohradil betonárskou kari sieťou (posledná bašta po predchádzajúcich neúspešných pokusoch s drevenými a inými nadstavovanými plotmi) – a to tak, aby nemal dosť miesta na doskok dnu a zároveň aby nedočiahol na stromček zvonku. Spokojný sám so sebou, ako tentoraz prešiel psovi cez rozum, odišiel do práce. Keď sa vrátil, spokojnosť vyžarovala z Toraka, kari sieť bola neporušená na mieste a po vŕbe zostalo už len okyptené memento vytŕčajúce zo zeme. V skratke – dodnes sa Palovi nepodarilo rozlúštiť záhadu vyhryznutej vŕby. (Celkové skóre: 26 : 0 pre Toraka.)
Aj vy máte iste kopec zábavných príhod. A takisto aj členovia vašej rodiny a priatelia. Príbeh k príbehu a môže vzniknúť nezabudnuteľný letný večer strávený napríklad aj na záhrade pri dobrom jedle. My vám k nemu pridávame tipy, ako si ho ešte viac spríjemniť.

Krásne leto plné nezabudnuteľných večerov! 🙂

 

Martina Deriková

Na nákupe
■ Leto v záhrade
■ Kuchyňa: Neutral naturel

Návšteva
■ Hravý minimalizmus
■ Nalaďte sa na minimum

Zariaďujeme a dekorujeme
■ 26 tipov ako ušetriť v kuchyni
■ Noblesa starých dverí
■ Tehlová stena

Handmade
■ Všestranné kvetináče
■ Stolček na sedenie
■ Magnetická tabuľa
■ Príborová zvonkohra
■ Piknik na terase
■ Vidiecka váza

Testujeme
■ Parné mopy

Bon appétit
■ Ovocné vábenie

Balkón a záhrada
■ Tipy na júl a august
■ Milovníci slnka
■ Zelená poradňa

Stavba
■ Keď sa strecha zelená
■ Plastové či drevené?
■ Repasovanie okien

Pravidelne
■ Kaleidoskop
■ Relax