tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!
Opäť vás vítam na stránkach nášho časopisu. Aj v tomto čísle sme sa snažili ponúknuť vám tipy a návody, ktoré vám prinesú krásu a úžitok.
Zimné mesiace záhradkárom pri realizovaní ich koníčka veľmi neprajú. Cez zimu je to skôr o plánovaní a príprave záhrady na nasledujúcu sezónu. Môžeme premýšľať nad obohatením „strojového parku“, nad jej novými úpravami, čím spestríme okrasnú záhradu a čo budeme pestovať v úžitkovej záhrade. O to viac času na práce však zostane tým, ktorí radšej pracujú doma alebo v dielni. Podobné je to aj so stavbou s tým rozdielom, že ak je uzavretá, môžeme s prácami pokračovať v interiéri. Ak sme zruční a niektoré práce si dokážeme urobiť svojpomocne, odmenou nám bude zníženie nákladov na opravy či rekonštrukcie. Vo všetkých týchto oblastiach vám radi pomôžeme s informáciami, dobrými radami a návodmi.
Napriek zime v tomto vydaní mnohých zaujme práve rubrika Záhrada. Nielen kvôli kompletným kalendárom – na ošetrovanie rastlín a lunárnemu. Hlavnou témou je stavba záhradného domčeka, o ktorom sa jeho majiteľ vyjadril, že na prvom mieste pri jeho stavbe bolo estetické kritérium a praktickosť bola až na mieste druhom, hoci za jeho krásou nijako nezaostáva. Vykurovaný záhradný domček môže byť inšpiráciou aj pre vás.
Tých, čo radšej pracujú vo vnútri, zaujmú viaceré návody na skrášlenie bytu, ako aj rady architekta o úprave kuchyne. Mladé rodinky určite osloví aj návod na zhotovenie detskej nastaviteľnej stoličky. V našich rubrikách o náradí nájdete zaujímavé prehľady reťazových píl a hydraulických štiepačiek dreva. Nechýba ani viacero ďalších užitočných drobných tipov pre dom i záhradu.
Starý rok sa pomaly napĺňa a zároveň je tu perspektíva nového roka – možnosť naplánovať si veci po novom a lepšie. Podľa kresťanskej tradície sa Vianocami začína vianočné obdobie. Malo by byť radostné, strávené v prítomnosti rodiny, či už doma, alebo na nejakom príjemnom mieste na dovolenke. Želám vám všetkým, milí čitatelia i moji spolupracovníci vo vydavateľstve, aby to naozaj tak bolo. Aby sme nielen toto obdobie, ale aj celý nastávajúci rok mohli stráviť v mieri, s dostatkom prostriedkov na živobytie, v zdraví a spokojnosti. Aby sa nikto v našom okolí nemohol sťažovať na samotu, nedostatok lásky, pomoci a porozumenia. V nastávajúcom roku 2019 vám prajem, aby ste z nášho časopisu mohli úspešne čerpať nové podnety, ktorými potešíte a obohatíte seba i svojich blízkych.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Stolík z paliet
■ Detská stolička
■ Dekoratívny rebrík
■ Rámiky z konárov
■ Svetelné obrazy
■ Kozorožec z betónu
Január v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Pestujeme avokádo
■ Silvestrovské chuťovky
■ Prehľad reťazových píl
■ Lunárny kalendár na rok 2019
■ Postrekový kalendár na rok 2019
■ Prehľad štiepačiek dreva
■ Murovaný záhradný domček
■ Pokrývanie strechy na záhradnom domčeku
■ Záhradný domček zo stavebnice

Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Ako stavať základy svojpomocne
■ Obnova kuchynskej linky