tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo               PREDPLATNÉ               Archív vydaní               E-verzie časopisov

Milí čitatelia,

opäť sa stretávame na stránkach nášho časopisu, a to na prelome rokov, teda vo sviatočnom čase. Čo sme pre vás pripravili tentoraz? Možno budete prekvapení, ale najmä záhradu! Napriek tomu, že príroda sa ukladá na odpočinok, v čase voľna sa môžete zahĺbiť do všakovakých tipov a trikov, ako si svoje zelené hniezdočko upraviť, vylepšiť, rekonštruovať alebo celkovo naplánovať či založiť. K tomu vám pomôžu nielen plány záhradných pozemkov a vhodné návrhy na ich architektonické riešenie, ale aj ich vizualizácie, krásne vysadené exteriéry či niekoľko užitočných pracovných postupov. Táto časť starostlivosti o záhradu je aj vďaka kalendárom ošetrovania ovocia a zeleniny namierená do budúcnosti. Chceme však byť aktuálni a ponúknuť záhradkárom rady už na január a zimné obdobie. V záhrade je veru vždy čo robiť a kto chce, robotu si nájde. Inšpirovať vás môže test náradia zameraný na reťazové píly, ktoré vám v tomto čase môžu byť užitočné práve vonku.
Ak prejdeme zo zimy dovnútra, máme pre vás dva pekné kuchynské nábytkové projekty jedálenského stola a jedálenského príborníka, ktoré môžete realizovať v dielni nezávisle od počasia. No a pre stavebníkov sme pripravili veľmi inšpiratívnu návštevu v jednom z najlepších pasívnych rodinných domov na Slovensku. Budeme sa mu venovať aj v ďalších vydaniach, aby ste sa dozvedeli všetky triky bývania s takmer nulovými nákladmi na prevádzku. Nuž, a čo ešte ponúkame? Veľa zaujímavých tipov a inšpirácií, z ktorých si určite vyberiete.
Na záver, mi teda dovoľte, milí čitatelia, zaželať vám všetko dobré v novom roku, veľa radosti, pokoja, Božieho požehnania a tvorivého elánu pri majstrovaní a záhradkárčení v roku 2017. Nech sa vám darí!

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

« 1 z 2 »

 

Záhrada a dvor
■ Sadíme vždyzelené dreviny
■ Osivo zadarmo z vlastnej záhrady
■ 11 krokov ku kvitnúcemu záhonu
■ Olivy ako liek
■ Január v záhrade
■ Januárová poradňa
■ Záhradný poradca
■ Zachráňme ježka
■ Záhrada snov: jar
■ Záhrada snov: leto
■ Záhrada snov: jeseň
■ Záhradný projekt: Malá záhrada
■ Záhradný projekt: Úzka záhrada
■ Záhradný projekt: Veľká záhrada
■ Kalendár ochrany zeleniny a ovocia 2017
■ Lunárne kalendáre 2017
■ Návrat betónu do záhrady

Stroje a náradie
■ Redakčný test – reťazové píly

V byte
■ Stolík zo starých dverí
■ Ozdobné zimné vence
■ Stojan na ceruzky
■ Stolársky projekt: Jedálenský stôl
■ Stolársky projekt: Jedálenský príborník

Stavba
■ Stavebná poradňa – pasívny dom

Relax
■ Krížovka