tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!
V rukách držíte ďalšie číslo časopisu Urob si sám a ja vás vítam na jeho stránkach.
Podľa prejavov počasia z prvej polovice januára zima napriek globálnemu otepľovaniu stále v Európe existuje, čo ma veľmi teší, pretože letné horúčavy príliš nemusím a okrem toho som presvedčený, že každá kvapka vody či vločka snehu, ktorá padne na naše územie, je pre jarnú úrodu a našu obživu veľmi dôležitá. A keďže je počasie chladné, pripravili sme pre vás program vhodný nielen do záhrady, ale najmä do domácej dielne, ba aj do kuchyne.
Zhotovenie obydlí pre psa alebo mačku zaujme nielen majiteľov rodinných domov a chát, ale vhodné nápady prinášame aj tým čitateľom, ktorí bývajú v mestských bytoch, keďže mnohí majú v byte nejakého štvornohého kamaráta. Domček pre mačky, búda pre psíka, kŕmidlo a viacero užitočných tipov – to je obsahom našej hlavnej sekcie. Len pri nich však nezostávame. Na drobné práce v byte, ako je vešanie obrazov, skriniek či upevňovanie ťažších predmetov, vám určite poslúži náš nákupný sprievodca sortimentom chemických kotiev a vŕtacích kladív.
Ak sa zaujímate o údržbu či opravu áut a garáž je miestom na vaše hobby, môže vás zaujať článok o oprave plynového pohonu.
Keďže zima je tradičným časom zabíjačiek, naši odborní spolupracovníci pre vás pripravili tucet receptov na prípravu mäsových špecialít, ktorými zaručene uspokojíte chuťové poháriky všetkých členov svojej rodiny. Viaceré sú vybrané tak, aby ste ich pripravili, aj keď nechováte prasiatko a bývate trebárs v sídliskovej bytovke.
So skrášľovaním bytu súvisí aj niekoľko našich návodov, napríklad prerábka starožitných dverí či zhotovenie jednoduchých lámp. Stavebníkom ponúkame odborné poradenstvo v našej stavebnej poradni, ako aj článok o chybách, na ktoré si treba dať pozor ešte na začiatku murovania.
Nezabudli sme ani na majiteľov záhrad. Podľa rád našich odborníkov si môžu naplánovať zmeny, ktorými oživia ich vzhľad alebo sa pomaly pripraviť na zhotovenie vyvýšeného zeleninového záhona. Keďže pre záhradu sú včely životne dôležité, prinášame aj vám, začínajúci včelári, rady vhodné na toto obdobie o tom, ako si zabezpečiť dobrú znášku medu po celý rok.
Verím, milí čitatelia, že aj v tomto vydaní nájdete zaujímavé témy, ktoré vás budú inšpirovať v domácom majstrovaní, pri záhradkárčení alebo stavebných činnostiach. K tomu vám v mene vydavateľa želám veľa tvorivých síl a pohodové zimné obdobie.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Chováme psa
■ Búda pre psa
■ Chováme mačku
■ Bytový domček pre mačku
■ Veľký záhradný domček pre mačky
■ Kŕmidlo pre psa alebo mačku
■ Drevený regál
■ Obnova dverí v retro štýle
■ Jednoduchá lampa s lanom
■ Výroba sviečok
■ Domáce zabíjačkové špeciality
■ Ako údiť surové mäso
■ Údržba plynového pohonu auta
Február v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Záhrada po novom
■ Pestujeme orchidey
■ Príprava včiel na jarnú znášku
■ Vyvýšený zeleninový záhon
Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Ako stavať z tehly
■ Chyby na začiatku stavby
■ Prehľad vŕtacích kladív
■ Prehľad chemických kotiev