tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
USS_2014_02_v350Urob si sám

Aktuálne číslo             Predplatné             Archív starších čísel             E-verzie časopisov

Milí čitatelia, rok sa s rokom stretol a aj my sa opäť stretávame na stránkach vášho obľúbeného magazínu. Hneď na úvod mi dovoľte zaželať vám všetko dobré, čo potrebujete v novom roku 2014, pokoj a radosť, zdravie, dobrú prácu, k nej aj nejakú tú korunku navyše a samozrejme nevyčerpateľnú zásobu výborných nápadov a skvelých tipov, ktorými obohacujete aj ostatných čitateľov časopisu.
Čo sme pre vás pripravili tentoraz? V zime je vhodné ostať v teple a skrášľovať či upravovať vnútorné priestory domu alebo bytu. Preto v tomto vydaní nájdete veľa dekoratívnych nápadov. Pre tých, čo by si chceli zrekonštruovať kuchyňu, bude zaujímavý článok o úprave kuchynskej linky a obkladu stien v jej okolí. Boli sme aj na návšteve v krásnej chate či skôr v drevenom dome a k nej sme na inšpiráciou pridali obrázky niekoľkých veľmi pekných chalúp a chát z rôznych častí Európy.
Hoci príroda v zimnom období ešte odpočíva, záhradkári by sa už mali prebrať zo sviatočného leňošenia a pripravovať sa na novú sezónu. Určite k tomu patrí plánovanie záhrady, nákup vhodných osív či sadeníc, plánovanie prác či príprava pôdy. V našich záhradných rubrikách nájdete k spomenutým témam viacero užitočných článkov.
Okrem nich na vás čaká plno spestrujúcich tipov a zaujímavostí. S chuťou sa teda začítajte. Želám vám veľa pohody, inšpirácií a tvorivosti pri domácom majstrovaní.

Stanislav Botur

 

Inšpirácie
■ Najkrajšie chaty a chalupy
■ Na návšteve u susedov

Rekonštrukcie
■ Mozaikový obklad kuchyne
■ Obnova kuchynskej linky
■ Montáž olejového radiátora

Dekorácie v byte a dome
■ Stolčeky z dreva
■ Drevený kozub v izbe
■ Vešiačik z dreva
■ Pokladnička alebo búdka

Superlacno
■ Váza z pistácií
■ Najlacnejšia peňaženka
■ Štátny úver – cesta k bytu
■ Vtáčia búdka

Náradie
■ Test excentrických brúsok
■ Cyklónový vysávač

Chovateľstvo
■ Šunka z králika
■ Prepravka pre psa

Záhrada
■ Vyvýšené ekozáhony
■ Februárová poradňa
■ Plán záhradnej výsadby
■ Praktický záhradný poradca
■ Ošetrovanie izbových rastlín
■ Skleníkový kalendár
■ Problém – zamokrená záhrada
■ Najlepšie biohnojivo