tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo               PREDPLATNÉ               Archív vydaní               E-verzie časopisov

Milí čitatelia,

vitajte na stránkach marcového vydania! Čo sme pre vás uvarili v našej redakčnej kuchyni tentoraz? Témou, ktorej sa skoro na jar treba venovať, je záhrada aj stavba, nuž, tento rok sme dali prednosť záhrade. Každý očakáva od svojej záhradky niečo iné – pre jedného je miestom odpočinku, druhý si v nej chce vypestovať biopotraviny bez chémie, tretí je vášnivý milovník skalky, štvrtý sa chce vyhrať so stavbou altánka a stále niečo majstruje, piaty… zasa… však to poznáte – koľko ľudí, toľko chutí. V tomto ročnom období nie je nič nezvyčajné, keď si majiteľ záhrady plánuje, kde čo vysadí a postaví, a robí si plány na nasledujúcu sezónu. Preto vám prinášame viacero tipov a nápadov, ako to urobiť pekne, dobre a aj za prijateľné ceny.
Na stavebnú časť sme však nezabudli a v tomto čísle spúšťame seriál o stavbe pasívneho domu. Cieľom pilotného projektu je sprostredkovať vám jeho návštevu peknými zábermi a niekoľkými údajmi. Na tomto dome je zaujímavý aj jeho veľmi šikovný majiteľ a tvorca v jednej osobe, pretože ho staval predovšetkým svojimi rukami, samozrejme, s pomocou iných ľudí. Toľko stručne k dvom hlavným oblastiam, v ktorých si určite nájdete svoju tému.
Mám však pre vás aj dve pozvánky – jedna z nich sa týka návštevy stánku vydavateľstva Jaga v hale B2 na výstave Coneco, ktorá sa koná 22. až 25. marca na výstavisku v bratislavskej Inchebe. V súťaži v pritĺkaní klincov kladivom môžete vyhrať peknú cenu. Druhé je pozvanie zúčastniť sa súťaže o akumulátorovú vŕtačku. Stačí nám zaslať fotopostup, ktorým zdokumentujete zhotovenie nejakého svojho výrobku či stavby, a výhra môže byť práve vaša.
Nuž teda, milí čitatelia, želám vám úspešné vykročenie do novej stavebnej i záhradníckej sezóny, množstvo inšpiratívnych nápadov a dobrú pohodu pri majstrovaní i v rodine.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

« 2 z 2 »

 

Veľká rekonštrukcia záhrady
■ Voňavá relaxačná záhrada
■ Okrasno-úžitková záhrada
■ Spevnené plochy: Záhradné schodisko
■ Záhrada snov: Odpočinok pri jazierku
■ Architekt radí: Drevený altánok
■ Architekt radí: Záhradná pergola
■ 7 krokov pri rekonštrukcii záhrady
■ Stromy a kríky do malej záhrady
■ Záhradný poradca
■ Vyberáme záhradný substrát
■ Marec v záhrade
■ Lunárny kalendár
■ Marcová poradňa
■ Najužitočnejšie zvieratá: Kozy v záhrade
■ Príprava záhradnej techniky na sezónu

Ekonomicky
■ Dobrý nákup

Stavba
■ Tehlový pasívny dom

Rekonštrukcia
■ Poradňa: Čo s prevlhnutou stavbou?
■ Vysušovanie domu komínom a pecou

V byte
■ Stolársky projekt: Zásuvkový bielizník
■ Dekorácie: Kvety v žiarovke
■ Machový svietnik a ozdobné vajíčka
■ Vázy s dyhou a rebríková polica
■ Retro vešiak z dosky

Relax
■ Krížovka