tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!

Keď začal vychádzať časopis Urob si sám v 70. rokoch minulého storočia, teda pred takmer päťdesiatimi rokmi, zakrátko si získal veľkú obľubu u čitateľov, ktorí sa hlbšie venovali technickým koníčkom. Kupovali si ho aj tí, ktorí si len občas potrebovali niečo vylepšiť, vyrobiť či opraviť, keďže počas socialistickej vlády ľudu sa vyrábalo síce veľa tankov a samopalov, ale bicykel či zahraničnú elektroniku ste zohnali len po známosti. Preto si mnohí domáci majstri vyrábali veci sami len preto, že sa jednoducho nedali kúpiť. Ale na zhotovenie bolo potrebné získať informácie. O internete a sociálnych sieťach ešte nechyrovali, nuž keď sa chceli niečo nové dozvedieť, museli sa osobne stretnúť s odborníkom alebo študovať z kníh, prípadne k nim niečo prišlo z televízie či rozhlasu. Preto sa z časopisu stalo fórum výmeny názorov, skúseností a zrealizovaných nápadov, pričom mnohé z nich boli na vynikajúcej technickej úrovni. Najmä v starších číslach by ste našli celkom kompletné návody, niekedy aj 40-stranové, na výrobu zložitých strojov, napríklad sústruhov, aké sa dnes vyrábajú iba v továrňach.
Časopis však bol na svoju dobu aj na dobrej grafickej úrovni. Popri texte prinášal aj kvalitne spracovanú technickú dokumentáciu. Veľký skok však nastal na prelome tisícročí, keď pútavý obsah získal aj nový svieži a farebný vzhľad. Odvtedy sa ho pre vás snažíme robiť stále lepším, pútavejším, krajším a s aktuálnymi informáciami.
Iste už viete, milí čitatelia, kam mierim svojím rozprávaním. Po prvýkrát držíte v rukách časopis s úplne novým vzhľadom a so širším obsahom. Pripravovali sme ho veľmi starostlivo, nuž smelo ho otvorte a začítajte sa do článkov. Verím, že vzbudí u vás rovnako dobré alebo ešte pozitívnejšie ohlasy, ako predchádzajúce vydania v jeho dlhej histórii. Prajem vám inšpiratívne čítanie a príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Hojdačka z paliet
■ Papierové vrecúška na kvetináče
■ Čokoládové kraslice
■ Vázy s korkom
■ Skrášľujeme servítkovou technikou
■ Návšteva modrej rozprávkovej chalúpky

Apríl v záhrade
■ Aprílová poradňa
■ Veľká dláždená terasa
■ Drevená terasa
■ Terasa z drevoplastu

■ Terasa z betónovej dlažby
■ Desať krásnych kvetov na balkón a terasu
■ Pestujeme orgován
■ Mobilný vozík na pestovanie jahôd
■ Údržba kosačky
■ Pestujeme huby v záhrade – hnojník

Stavba a obnova
■ Hydroizolácia suterénu
■ Poradňa – poruchy striech
■ Prehľad náterov na všetky povrchy
■ Dobrý nákup