tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!

Jar je v plnom prúde a v našich záhradkách, chatách i stavbách sa už práce naplno rozbehli. Do tejto pracovnej atmosféry chceme prispieť dobrým nápadmi, návodmi a inšpiráciami, z ktorých mnohé pochádzajú od vás, našich čitateľov. Veľmi nás teší, že nápady a návody, ktoré nám posielate, sú užitočné aj pre ďalších čitateľov a že náš časopis sa stal vhodným prostriedkom na výmenu informácií medzi čitateľmi.
Aj mne osobne prináša uspokojenie, keď články, ktoré píšem, sú pre niekoho užitočné a potrebné, a tým práca dostáva zmysel – poslúži iným. Ako v prírode každý tvor či rastlina slúži inému, každý z nás je tu pre niekoho. A my sme tu pre vás. Preto vás srdečne pozývam začítať sa do najnovšieho čísla nášho časopisu, ktoré sme pre vás pripravili.
Máj je nielen lásky čas, ale aj čas intenzívne prebiehajúcich stavebných prác. Tí, čo začali stavať dom, sa ho budú snažiť čo najrýchlejšie zastrešiť a do zimy uzavrieť. Preto vám prinášame rozsiahly prehľad strešných krytín. My domáci majstri popri práci na skrášlení bytu nezanedbávame ani záhradu, kde sa venujeme napríklad rezu broskýň a ďalších kôstkovín, zberáme jahody, skorý šalát, kaleráb, mrkvu a ďalšiu zeleninu. Všetko dôležité o týchto prácach nájdete v našich pravidelných mesačných rubrikách. Roboty je skrátka neúrekom.
A samozrejme, rodina, práca a ďalšie povinnosti, takže človek má čo robiť, aby všetko stihol. Verím, že jar vám, milí čitatelia, priniesla aj nové sily, takže vás stres neprevalcuje a nájdete si čas aj na oddych spojený s čítaním našich zaujímavých článkov, ktoré vás budú inšpirovať pri záľubách. K tomu vám prajem veľa pohody a úrodné počasie.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Návšteva (ne)obyčajného vidieckeho domu
■ Prírodný balzam na pery
■ Štýlový podnos z dreva
■ Maľované kvetináče
■ Tabuľový obraz

Máj v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Rastliny v žiarovkách
■ Žihľava – zázrak prírody
■ Májová bryndza, elixír zdravia
■ Huby v záhrade – poľnička topoľová
■ 10 krásnych rastlín do predzáhradky

■ Pestujeme voňavé bylinky
■ Balkón zariadený po novom
■ Ako vydláždiť chodník
■ Chyby pri údržbe záhradnej techniky
■ Staviame záhradný kozub

Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Liata podlaha k peci a kozubu
■ Lepíme sklo na stenu
■ Prehľad strešných krytín
■ Kúpeľňa z polystyrénu
■ Škárujeme obklad
■ Dobrý nákup