tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!
Jar je v plnej sile, to znamená, že listy a tráva sú svieže, všetko v záhrade, pučí, bzučí, rastie, aby počas niekoľkomesačného vegetačného obdobia dozrelo či priviedlo na svet nové potomstvo. Je to nádherné obdobie, veď nie nadarmo sa vraví, že máj je časom lásky. My ľudia silno vnímame voňavú atmosféru počas chladnejších rán i príjemne teplých dní, ktoré nás nabíjajú novou energiou. Tiež sa snažíme využiť počasie na uskutočnenie svojich plánov v záhrade alebo na stavbe. No a vydanie, ktoré práve držíte, vám chce pomôcť pri všetkých vašich hobby. Rád by som vás upozornil na niekoľko zaujímavých tém, ktoré stoja za podrobnejšie prečítanie.
Začnime naším projektom mesiaca, letnou kuchyňou. Nepredstavujte si ťažkú kamennú či tehlovú stavbu. Práve naopak, tento mobilný výrobok z dreva môžete vytiahnuť na terasu alebo na trávnik vtedy, keď sa vám bude chcieť variť vonku, a môže tam ostať až do jesene. Kuchynka je postavená podobne ako predajný stánok a umožní vám aj komunikáciu s okolím počas párty či varenia. To je určite príjemnejšie ako byť pri varení sám v uzavretom priestore.
K letnej kuchyni neodmysliteľne patrí chuť i aróma byliniek. Dozviete sa, ako sa nimi môžete veľmi chutne liečiť a si svoje stolovanie netradičnými receptami. Vypestovať si ich môžete aj v našej bylinkovej špirále z drevených polienok.
Aké letničky si vysadíte tento rok? Prehľad tých najkrajších tiež nájdete v tomto čísle. Vydali sme sa aj na návštevu k manželom, ktorí si namiesto obyčajného záhradného domčeka na náradie postavili poschodový. Horná časť nie je určená len pre deti, ale aj pre dospelých. A pritom je pekný a vôbec nie drahý, lebo majitelia vedia zužitkovať aj používané materiály!
Podobne aktívni sú aj iní naši spolupracovníci a trúfajú si pustiť sa do stavby dreveného stropu. Postavili ho pevne, a pritom lacno iba svojimi šikovnými rukami. A nielen to. Ukázali nám, ako obnoviť balkón či pracovať s chemickými kotvami. Zavítali sme aj do garáže, kde sme si pozreli, ako hobby mechanik namontoval na staršie auto parkovacie senzory…
Je toho ešte oveľa viac, milí čitatelia, ale nebudem prezrádzať všetko, aby ste si sami mohli nájsť tému, ktorá vás chytí za srdce. Pripomínam ešte, že náš stavebný špeciál vyjde už 13 mája. Všetkým vám želám príjemné čítanie, krásnu jar a dostatok času na hobby.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Auto – montáž cúvacích senzorov
■ Obnova starej skrinky
■ Úprava moderného stolíka
Apríl v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Staviame vyvýšený záhon
■ Ceduľky na označenie rastlín
■ Špirálový záhon z dreva
■ Najkrajšie letničky tejto sezóny
■ Obytný záhradný domček
■ Zdravé bylinky do letnej kuchyne
■ Letná kuchyňa s grilom
Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Postup pri obnove balkóna
■ Ako pracovať s chemickou kotvou?
■ Drevený strop v tehlovej stavbe
■ Prehľad strešných krytín
■ Úprava stien hrubou stierkou
■ Montujeme strop zo sadrokartónu
■ Test letných pneumatík
■ Dobrý nákup