tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia,

teší nás, že opäť listujete vo svojom obľúbenom mesačníku a hľadáte svoju obľúbenú tému. Každý sa zaujíma o niečo iné, a preto sme v tomto vydaní pre vás pripravili viacero zaujímavých článkov z rôznych oblastí.
Pri surfovaní po internete som si uvedomil, koľko všakovakých pergol, altánkov či prístreškov ľudia po celom svete navymýšľajú a postavia. A akí sú pritom šikovní a nápadití! Jeden z nich je zaujímavý tým, že jeho majiteľ ho skombinoval so starou garážou, ktorú by možno niekto iný dávno zbúral. A tak si teraz užívatelia pozemku môžu užívať najmenej dva benefity naraz – priestor na oddych a ešte aj miesto na skladovanie záhradného a grilovacieho náradia. Nejedného majiteľa skladu, garáže či podobnej stavby to môže inšpirovať, aby ju rozšíril a zveľadil. Hoci sa peniaze zarábajú ťažko, pri vlastnej šikovnosti a inovatívnych nápadoch možno veľa urobiť a vytvoriť cenné hodnoty.
S nízkym rozpočtom pracuje nejeden náš domáci majster či dobrá gazdinka, ktorí vedia aj z mála vyčariť mnoho. A ste medzi nimi aj vy, naši milí čitatelia. Z návodov, ktoré nám posielate, vidieť, že sú premyslené, hospodárne a že svojpomocnou výrobou možno naozaj veľa ušetriť. Nejde tu len o peniaze, pretože na užitočnú či peknú vec, ktorú si sám zhotovil, môže byť človek právom hrdý. Veríme, že svojou troškou k vášmu úsiliu prispejeme aj týmto vydaním. Želám vám, aby ste v ňom našli inšpiráciu na užitočné majstrovanie, ako aj dobré čítanie na celý ďalší mesiac.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

« 1 z 2 »

 

Majstrovanie
■ Chalupa a dom v modernom štýle
■ Fotospomienky v drevených rámikoch
■ Nová sedačka zo starých váľand
■ Renovácia drevených ramienok
■ Vázičky zo žiaroviek
■ Kvetináče na bylinky

August v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Pestujeme šalviu z odrezkov
■ Drevená dekoračná záhradná zástena
■ Údime ryby
■ Údenie elektrinou na vlastnej terase

■ Prírodný bazén v záhrade
■ Záhradný prístrešok pri garáži
■ Pestujeme slnečnice
■ Letná čitáreň pre deti aj dospelých

Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa – rady do kúpeľne
■ Izolácia podlahy v podkroví
■ Odolný náter umakartového jadra
■ Tehličkový obklad kuchyne
■ Hydroizolácia garáže svojpomocne
■ Prehľad injektážnych roztokov
■ Dobrý nákup