tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!

Hoci je už júl a mnohí sú na dovolenkách, pevne verím, že svoj obľúbený časopis už máte a hľadáte, čo nové sme navarili v našej redakčnej kuchyni počas prázdnin. Krátko odpovediac, ponuka je pestrá – ako vždy.
Rýchlo si prebehnime naše júlové menu. Ako aperitív by som odporúčal záhradnú poradňu zameranú na augustové obdobie. Tí, čo majú radšej niečo veľmi ostré, môžu sa ponúknuť inšpiráciami štrkových záhonov, aby tak získali chuť na poriadnu porciu práce v záhrade. Nasleduje studené predjedlo – článok na tému ako získať peniaze na rekonštrukciu záhrady (náročnejší chod si pokojne môžete odložiť aj na záver ako sladký studený dezert). Výdatnú polievku tvorí rekonštrukcia kúpeľne alebo podláh s aktuálnym prehľadom vaní na trhu. A ako hlavný chod ponúkame kompletný návrh stavby prístrešku na auto a bicykle i prehľad stavebného dreva. Pre vegetariánov tu zasa máme záhradné pergoly. A ak si netrúfate „sfúknuť“ priveľkú porciu, radšej ochutnajte z ľahšej stavby kozuba, ktorá sa práve k jednej pergol náramne hodí. Nevynechajte zdravý šalát z čerstvej zeleniny zo záhrady. Práve odtiaľ čerpáme naše základné suroviny – záhradnú poradňu, námornícke svietniky, inšpirácie záhradného nábytku, ozdobné betónové gule, využitie modrej farby v záhrade alebo bataty, ktoré slúžia ako exotická náhrada našich zemiakov.
Na záver okoštujte z našich domácich zákuskov a nápojov. Budeme ich servírovať vo vlastnoručne upravených šálkach s originálnymi podložkami pod poháre. Najväčší hladoši si aj neskôr môžu pochrumkávať na rôznych tipoch a zaujímavostiach, ktorými sme doplnili bohato prestretý stôl.
Nuž, milí čitatelia, s chuťou sa začítajte, zrealizujte dobré nápady a majte príjemné i úrodné leto!

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

« 2 z 2 »

 

Prístrešky a stavby
■ Staviame prístrešok pre auto pri dome
■ Prehľad stavebného reziva
■ Záhradná pergola pri dome
■ Stavba pergoly pri plote
■ Záhradný nábytok k pergole
■ Záhradný kozub s mastencovým grilom

Záhrada a dvor
■ August v záhrade
■ Lunárny kalendár

■ Záhradný poradca
■ Zdravé bataty v našej záhrade
■ Augustová poradňa
■ Modré kombinácie v záhrade
■ Elegantné štrkové záhony
■ Ozdobné gule z betónu
■ Biočistenie kúpacieho jazierka

Ekonomicky
■ Dobrý nákup
■ Financie na rekonštrukciu bývania

Rekonštrukcia
■ Prehľad kúpeľňových vaní
■ Obnovujeme kúpeľňu
■ Osadenie vane
■ Renovácia podlahy v byte

Skrášľujeme byt
■ Lodné kahance
■ Úprava šálok a podložiek pod poháre

Relax
■ Súťaž o krásnu kuchyňu