tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!

Je čas. Čas oberačiek ovocia, čas jesenný, čas žltých listov a sviežich rán, v ktorých treba kráčať rezkejšie, aby sme sa zohriali. Čas tekvicového oleja, jabĺk a hrušiek a otavy.
Ale je tu aj ten čas, ktorý beží a nemožno ho zastaviť. Niektorí ho dychčiac chytajú za chvost a ledva sa zakvačia aspoň do posledného termínu, aby ho chytili, iní si pripravia plány včas, aby ich čas nenachytal nepripravených. Tomu sa treba priúčať od detstva. A tak všetko stihnú načas. Vždy spoľahliví, presní, dôslední. Ako hodinky. Tik-tak,tik-tak… Moderné už ani netikajú. On time. Načas. To je požiadavka modernej uponáhľanej doby. Väčšie výkony, vyššie čísla, viac predať za kratší čas a s nižším počtom ľudí. A z druhej strany zákazník, ktorý chce veci ešte rýchlejšie, ešte lacnejšie, ešte kvalitnejšie, lebo inak sa obráti ku konkurencii. Každý z nás je na niektorej strane tejto barikády ponuky a dopytu, spravidla na oboch, lebo každý predajca je inde zákazníkom. Na dovolenky sme už zabudli a nastal náš bežný čas – pracovný čas.
Ale vysoké tempo nemožno držať donekonečna, a práve ľudia, ktorí vedia narábať s časom – čo je umenie – si vedia popri práci naplánovať a udržať čas aj pre rodinu, na krátkodobý oddych, potrebnú regeneráciu pri športe, na kontrolované leňošenie a záľuby. Bez odpočinku by sme nemohli udržiavať kvalitné vzťahy s ľuďmi vrátane našich najbližších, ani dobre vykonávať svoju prácu. A keďže náš časopis je zameraný prevažne na voľnočasové aktivity, dovoľte mi inšpirovať vás tým, čo sme pre vás pripravili v októbrovom vydaní. Ponúkame vám stráviť čas aktívneho odpočinku vytváraním užitočných aj pekných vecí. Nezáleží veľmi na tom, či uskutočníte veľké projekty alebo zhotovíte drobnôstky. Stanovovať si nejaké termíny dokončenia pri aktívnom odpočinku si prísne zakážte! Netreba sa hnať. Podstatné je odtrhnúť sa od pracovných povinností a svoju pozornosť na pár hodín zamerať na to, čo je vám i vašim blízkym príjemné, a čo prinesie uvoľnenie, pohodu, úžitok či skrášlenie okolitého prostredia. K tomu vám, milí čitatelia, želám v mene vydavateľa, aby sa vám podarilo optimálne využiť čas, ktorý nám ponúka október, ako aj zaujímavé a inšpiratívne čítanie.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Recyklujeme demižón
■ Drôtená nástenka
■ Obnova kovovej stoličky

Október v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Vysádzame nové stromčeky
■ Výsadba cibuľovín na jeseň
■ Spracúvame úrodu gaštanov
■ Štrkový záhon

■ Závesná posteľ z konárov
■ Kŕmidlo pre vtáky
■ Záhradné dvere pre škriatka
■ Minizáhradka v kvetináči
■ Lacný drevený bazén

Stavba a obnova
■ Stavba na jeseň a v zime
■ Vykurovanie – úsporná raketová pec
■ Protiradónové izolácie
■ Dobrý nákup