tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!
Vitajte na našich papierových stránkach! Píšem papierových s úmyslom odlíšiť ich od tých internetových, na ktorých sa nám darí zhromažďovať veľmi veľa zaujímavých tém. Stačí si do vyhľadávača zadať „urobisam“ a ocitnete sa vo svete (takmer) nekonečného množstva tipov a inšpirácií. Je to ako príručka dobrých nápadov a receptov, ktorú máte vďaka moderným telefónom vždy so sebou a veľmi ľahko si v nej vyhľadáte návody zadaním vhodného slova, trebárs strecha alebo vianočný stromček či čokoľvek iné. My v redakcii však stále pracujeme na tom, aby vám to, čo čítate, prinieslo nové inšpirácie a nápady a aby ste si mohli svoj časopis čítať aj bez elektronických prístrojov, ba aj tam, kam ani internetová sieť nedosiahne. Mať v ruke časopis, pohodlne si v ňom listovať a čítať je niečo celkom iné, ako si vypaľovať oči telefónom. Avšak aj tu platí staré známe: proti gustu nijaká dišputa, teda čítam, čo chcem. Nuž, čo si môžete prečítať tento mesiac?
Pozvoľný príchod chladnejších dní a nástup jesene reflektujú aj naše rubriky. Preto sa naším projektom mesiaca stal záhradný domček či vlastne dva – jeden na záhadné náradie a druhý poslúži ako prístrešok na drevo. Obidva vám pomôžu pri sušení ekologického paliva a na usporiadané uloženie letného záhradného náradia, ktoré už predsa len budeme používať menej často a s príchodom zimy vôbec nie. Návod vám prinášame vo forme podrobného fotopostupu s kompletnými nákresmi potrebnými na jeho zhotovenie. Keď sme pri záhrade, určite vás zaujme záhradné sedenie z guľatiny či záhradná rubrika, ktorá upozorňuje na aktuálne činnosti v záhrade. Veľmi pekné sú tipy na jesennú výsadbu. Balkónu a terase dodajú pestrosť a krásu aj v neskorej jeseni.
V stavebnej časti sa venujeme dokončovaniu väčšej strechy, na ktorú treba pred uložením krytiny namontovať oplechovanie úžľabí a ďalších častí strechy. Zaujal nás aj návod nášho čitateľa, ktorý si v dome obnovil schodisko pomocou dreva a mozaikovej omietky. Prehľad piecok a menších spotrebičov na tuhé palivá zasa zaujme majiteľov chát, chalúp a menších stavieb. Výhodou je tu nenáročnosť na investície a montáž, ako aj možnosť takmer hneď po kúpe užívať si príjemné teplo malej piecky. Popri väčších projektoch prinášame aj viacero menších návodov a praktických tipov, či už na skrášlenie bytu, dôkladné vyčistenie auta, alebo úpravu nábytku či zhotovenie pelechu pre psíka. Verím, milí čitatelia, že aj v októbrovom vydaní si nájdete inšpirácie na svoju tvorivú činnosť a že sa s dielom pochválite a aj na stránkach nášho časopisu. Želám vám príjemnú, na úrodu bohatú jeseň, pohodu a príjemné čítanie.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Kvetináč na sukulenty
■ Postieľka pre psíka
■ Bio lampáše s LED osvetlením
■ Obnovujeme staré kreslo
■ Garáž: Dôkladné čistenie auta
September v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Ako sa zbaviť parazitov v byte
■ Jednoduché záhradné sedenie z dreva
■ Aký záhradný domček potrebujete?
■ Záhradný domček s drevárňou
■ Čo vysadiť na balkón v jeseni
Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Obnova starého schodiska
■ Strecha: Oplechovanie štítu a úžľabia
■ Príprava stavby na zimu
■ Staviame teplovzdušný kozub
■ Prehľad krbových kachlí a ľahkých piecok