tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
USS_2014_10_v350Urob si sám

Kúpiť toto číslo               Predplatné               Archív starších čísel               E-verzie časopisov

Milí čitatelia, vítam vás na stránkach októbrového vydania nášho aj vášho obľúbeného mesačníka. Keďže jeseň je v plnom prúde, prispôsobili sme jej obsah.
Október je posledný čas na zber úrody ovocia zo stromov. Pamätám si, čo mi ako chlapcovi hovorievala na jeseň nebohá Pavlínka, dobrá susedka žijúca blízko našej rodičovskej chalupy: „Október, všetko ber!“ (Teda ober.) A mala pravdu, neskoršia oberačka už poznačila plody mrazmi, takže ľahšie podliehali hnilobe a nedali sa dlhodobo uskladniť.
Takže, akú úrodu článkov si môžete naoberať na našich stránkach? V časti o záhrade je zaujímavá (nielen) téma na zvýšenie úrodnosti stromov ich vzájomnou kombináciou. Keďže niektoré sa vysádzajú na jeseň, môžete túto metódu vyskúšať v praxi. Pekné sú záhradné ozdobné tekvičky, ktoré vydržia celú jeseň. V poslednej tohtoročnej časti seriálu o detskom ihrisku budujeme drevený domček-vežu, takže svojim najmenším môžete začať chystať pekné hracie prekvapenie.
V technickej časti nájdete test elektrických reťazových píl, ktoré určite využijete aj na jeseň. Užitočný je obklad fasády tehlovými pásikmi. Povedali by ste, že, niektoré takéto fasády vydržia bez údržby aj 100 rokov? V rekonštrukciách sa venujeme aj obnove balkónovej dlažby a dreveného krovu pred zateplením podkrovia.
Najlepšie nakoniec – zima sa blíži, a tak sme pre vás pripravili súhrn cien palív, vykurovacích systémov a teraz predávaných kotlov, aby ste si pred vykurovacou sezónou sami vybrali to najlepšie kúrenie pre svoj dom. No a k tomu plno ďalších článkov, tipov a návodov.
Prajem vám, milí čitatelia, aby ste vnútri časopisu našli informácie, ktoré budú užitočné pri realizácii vašich nápadov, plánov a snov. Želám vám pekný október a pohodu v duši.

Stanislav Botur

Vykurovanie
■ Koľko stojí teplo?
■ Prehľad kotlov
■ Ako postaviť bezpečnú pec?

Záhrada a dvor
■ Október v záhrade
■ Lunárny kalendár
■ Ozdobné jesenné tekvice
■ Podpora popínaviek
■ Vysádzame rododendrony
■ Skrinka s básňou
■ Vyvýšené záhony
■ Úrodné kombinácie stromov
■ Ekozáhrada: Biokompost
■ Záhradný poradca
■ Októbrová poradňa
■ Detské ihrisko: Domček s vežou

Doma
■ Maľujeme v interiéri
■ Variácie z korkových zátok

■ Pes v byte
■ Nábytok: Barová stolička
■ Tajná drevená schránka

Náradie a stroje
■ Náradie na spracovanie bioodpadu
■ Test: Elektrické píly

Ekonomicky
■ Dobrý nákup
■ Reality: Ako získať zľavu?
■ Prídavky na deti

Rekonštrukcie
■ Strecha: Spevnenie krovu
■ Prehľad izolačných materiálov
■ Obnova terás a balkónov

Stavba
■ Úprava fasády tehlovými pásikmi
■ Zatepľujeme šikmú strechu