tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
USS_2013_12_v350Urob si sám

Aktuálne číslo             Predplatné             Archív starších čísel             E-verzie časopisov

Zima je naozaj blízko a my sme sa snažili obsah vydania, ktoré práve držíte v rukách, zostaviť tak, aby bol pre vás v zimnom období naozaj využiteľný. Zamerali sme sa najmä na skrášľovanie interiéru, keďže v chladnom počasí sa väčšina prác vonku musí prerušiť. Výnimkou je hádam príprava palivového dreva a s ním súvisiace nastavenie reťazovej píly, ktorej sa v tomto čísle tiež venujeme. A tak spolu s nami môžete tapetovať, opravovať, vyrábať nábytok či vydať sa na návštevu do peknej novostavby, stavať fínsku pec, alebo dokonca vyberať darčeky pre najbližších.
Aj do tohto časopisu ste nám zaslali viacero užitočných nápadov, ktoré radi uverejňujeme. Sú to v podstate darčeky od vás pre iných čitateľov. Mám k nim jednu dôležitú pripomienku – prosím všetkých prispievateľov, aby fotografie fotili fotoaparátmi, nie telefónmi, nech sú čo najkvalitnejšie, aby taký bol aj výsledok našej a vašej spoločnej práce.
Od samého začiatku jesene niektorí obchodníci rozbiehajú vianočné reklamné kampane. Vieme však, že Vianoce sa rozdávaním darčekov nekončia, práve naopak, 25. decembra sa oslavovať iba začína. Tesne pred príchodom zimy ešte vyjde jedno vydanie nášho mesačníka, takže s Vianocami sa príliš neponáhľame. Predsa sa však treba na ne dobre pripraviť, aby ste svojim blízkym urobili radosť. Preto sme vám tento rok nachystali 48 tipov na užitočné darčeky pre mužov každého veku. Určite vám pomôžu vybrať tú správnu vec pre manžela, syna, otca či seba samého. Sľúbili sme vám, že za originálny nápad zaslaný do redakcie dostanú niektorí z vás odmenu v podobe knižnej publikácie. Mená výhercov sú už uverejnené na našej webovej stránke urobsisam.sk.
Okrem toho môžete darček vyhrať aj v našej veľkej súťaži. Stačí sa do nej zapojiť a možno sa práve vy ocitnete medzi výhercami hodnotných cien.
Milí čitatelia, v mene vydavateľstva a redakcie vám želám v tomto predvianočnom čase veľa zdravia, pohody a tvorivého elánu pri svojpomocnom majstrovaní.

Stanislav Botur

 

Dobrý nákup
■ 40 najlepších darčekov pre chlapa

Čitateľské návody
■ Falošné okno
■ Obnova stoličky

V byte a dome
■ Plstené vianočné ozdoby
■ Tapetujeme izbu
■ Stolík z paliet
■ Sauna v izbe

Vykurovanie
■ Stavba fínskej pece

Náš projekt
■ Kuchynský pracovný stôl

Stavba
■ Zateplenie fasády

Poradňa
■ Kde vziať peniaze na darčeky

Stroje a materiály
■ Test benzínových reťazových píl
■ Údržba benzínovej píly

Dvor a záhrada
■ December v záhrade
■ Lacno získajte ozdobný vinič
■ Rozmnožujeme ananás
■ Potraviny zo zdravej pôdy
■ Najkrajšie ihličnany
■ Novembrová poradňa

Relax
■ Návšteva v tehlovom dome
■ Veľká vianočná súťaž
■ Lunárny kalendár