tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
USS_2014_12_v350Urob si sám
Kúpiť toto číslo               PREDPLATNÉ               Archív vydaní               E-verzie časopisov

Milí čitatelia, čas sa nedá zastaviť, účinkuje na každého, aj na nás vo vydavateľstve. Okrem mojich ďalších kíl nadváhy a sivých vlasov je dôkazom toho aj dvanáste tohtoročné vydanie nášho mesačníka, posledné, ktoré nesie v záhlaví ročník 2014. Tesne pred Vianocami vyjde síce ešte jedno, aby ste mali cez prázdniny čo čítať, ale to už patrí do nasledujúceho ročníka. Takže máme opäť ďalší celkom vydarený rok za sebou. A čo sme pre vás ukuchtili v redakčnej kuchyni?
Mňa osobne najviac zaujali články o stavbe teplovzdušného kozuba, v ktorých náš dlhoročný odborný spolupracovník, skúsený praktik i vzdelaný teoretik, rozoberá túto tematiku prístupným spôsobom. Poskytuje nielen návod na stavbu kozuba, ale aj rady a vylepšenia niektorých technických detailov. V stavebnej časti ďalej pokračujeme v našom celoročnom seriáli o rekonštrukcii strechy a aktuálne sa venujeme aj zazimovaniu stavby pred príchodom mrazov. Ostáva naň už len zopár dní. Zimnú poradňu z oblasti drobnochovateľstva sme taktiež venovali „zazimovaniu“ drobných úžitkových zvierat a hydiny, aby v pohode prečkali zimu a jar privítali v najlepšej forme. Ani záhrada sa tejto téme nevyhla a v našich zelených rubrikách si prečítate najmä rady o príprave záhrady na zimu.
Keď sa na chvíľu prenesieme do stolárskej dielne, tu dominuje projekt pekného písacieho stolíka v štýle niektorého Ľudovíta, aspoň mne tak pripadá, ale odborník by skôr povedal, že ide o historizujúci typ nábytku bez špecifického štýlu. Okrem toho si môžete podľa našich návodov zhotoviť praktický stojan na časopisy, dosku na cesto alebo trebárs recyklovať staré plastové fľaše z minerálok a zhotoviť si z nich netradičný luster. Toľko teda k niektorým článkom. Vo vydaní nájdete aj celú kopu ďalších návodov a tipov ako inšpiráciu pre svoje domáce majstrovanie či nakupovanie. Verím, že nám pošlete zopár pekných fotopostupov – príspevkov do súťaže o vŕtačku. K tomu vám želám veľa síl, tvorivosti, zdravia a pohody počas celého decembra.

Stanislav Botur

Vykurovanie
■ Čo má mať teplovzdušný kozub?
■ Vyplatí sa kúriť kozubom?
■ Stavba kozuba svojpomocne

Pre dámy
■ Ozdobný stromček a vločky z korálikov
■ Dekoratívne orechové gule
■ Mikulášske darčekové tašky
■ Med – dar nebies i zeme

Vianočné darčeky
■ Zvieratko pod stromčekom?
■ Darčeky – bláznivé i praktické
■ Mapa na stene
■ Luster z plastových fliaš
■ Hodiny vo vintage štýle

Zo stolárskej dielne
■ Netradičná poštová schránka
■ Doska na cesto

■ Stojan na časopisy
■ Projekt mesiaca: Písací stôl

Financie
■ Kupujeme byt – pravidlá diplomacie
■ Eseročka alebo živnosť

Rekonštrukcie
■ Strecha – tepelná izolácia

Náradie
■ Test: Lamelovacie frézy

Záhrada a dvor
■ Výsadba vianočných ihličnanov
■ December v záhrade
■ Lunárny kalendár
■ Záhradný poradca
■ Rýchlenie konvaliniek
■ Decembrová poradňa