tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí záhradní nadšenci!
Jar tu ešte síce nemáme, no zopár možností, ako ju privolať, určite áno. Jednou z nich sú jarné kvety, ktoré prinesú nefalšovanú príchuť jari, aj keď máme hriadky ešte pod snehom. Ten mimochodom vonkoncom nevadí nádhernej čemerici, ktorá je taká otužilá, že svojimi nevšednými kvetmi zakvitne aj na snehu a v mraze.
Výsostne aktuálnou témou sú priesady, ktoré vysievame, no poniektoré už klíčia, či dokonca utešene rastú na okennom parapete. Ich ochrana a správne pestovanie je cesta k vlastnej úrode zdravej a chutnej zeleniny.
Ruka v ruke so zdravím a krásou bez chémie idú aj nádherné prírodné záhrady, ktoré začínajú byť stále väčším trendom. So znalosťou základných pravidiel prírodných záhrad môžete skúsiť zmeniť čosi k lepšiemu aj v tej svojej záhradke.
No a prečo toto všetko spomínam?
Tieto témy dýchajú jarou a nájdete ich v aktuálnom čísle, ktoré práve držíte v rukách. A ak vám to nestačí, čakajú vás poučné témy o hlodavcoch či o málo známej jujube, alebo pracovné návody, ako napríklad postup stavby záhradnej kôlne.
Samozrejme, mysleli sme aj na stále rubriky, ako sú rady skúseného ovocinára, pána profesora Hričovského, alebo rubrika, v ktorej na vaše otázky týkajúce sa záhrady odpovedajú naši odborníci.
A ak vám ani to nestačí, tak šup-šup na skvelý web www.zahrada.sk, kde nájdete odpovede na všetky svoje záhradné otázky!

Martin Čurda

 

 

Fotogaléria z tohto čísla:

 

Okrasná záhrada
■ Záhrada stvorená na oddych
■ Záhradná kôlňa na náradie
■ Otužilé čemerice
■ Veselo a hravo s jarnými kvetmi
■ Figovníky sú stále in
■ Zapletáme fikus

Pre dobrú úrodu
■ Všetko o zdravých zeleninových priesadách
■ Choroby a škodce pri pestovaní priesad
■ Parenisko celoročne
■ Milovaný i nenávidený špenát
■ Všestranný fenikel
■ Spoznajte jujubu
■ Ako rezať vinič?

Poradňa
■ Poradňa
■ Ako sa zbaviť hlodavcov v záhrade?
■ Princípy prírodnej záhrady
■ Mnohonôžky, upratovacia čata