tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Zahrada_2015_01_v350Urob si sám – ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo               PREDPLATNÉ               Archív vydaní               E-verzie časopisov

Milí priatelia, vo vašich rukách je prvé číslo časopisu Urob si sám Záhrada.
Je nám cťou, že to tak je, a ďakujeme vám za dôveru. Na našom trhu je dnes množstvo časopisov, ktoré sa záhrade venujú z rôznych uhlov pohľadu. Preto je namieste otázka, prečo taká odvážna ambícia priniesť ďalší?
Možno práve preto, že náš časopis nevnímame ako jeden z ďalších. Nemáme v úmysle míňať papier na veľkorozmerné fotografie zo zahraničia, ktoré „len“ inšpirujú a navnadia. Ani vám nemienime predkladať články prevzaté zo zahraničných prameňov, ktoré v našich podmienkach jednoducho nemajú praktickú hodnotu.
Naopak, veľmi dobre si uvedomujeme, že naša krajina je malá, ale nesmierne členitá a s veľmi špecifickými podmienkami. Tím, ktorý vytvára náš časopis, sú preto naslovovzatí odborníci s praktickými skúsenosťami a žijúci v rôznych častiach Slovenska. Každý z nich dosiahol vo svojej oblasti istú métu.
Spoločne pre vás zostavili časopis, ktorý má inšpirovať, ale aj pomáhať a radiť. A to veľmi konkrétne. Dozviete sa, aké ovocné druhy, či dokonca odrody sú vhodné práve do vašej obce. Pripravíte sa na inváziu slizniakov v zeleninovej záhrade. Vyskúšate si krok po kroku privolať jar k sebe domov, alebo si podľa návodu zhotovíte gazdovskú skrinku, dopestujete jarnú zeleninu či vyberiete správny druh na živý plot. Môžete sa pri plánovaní záhrady nechať viesť jednou z najlepších záhradných architektiek na Slovensku alebo krok po kroku zrežete ríbezle tak, aby ste mali bohatú úrodu.
Toto je naša ambícia. Vytvárať sprievodcu do záhrady, ktorý bude vždy poruke a bude vám praktickým pomocníkom. Preto číslo, ktoré práve držíte v rukách, obsahuje okrem iného aj tridsať strán presných postupov. Veríme, že vás precízne pripravené návody oslovia, a tešíme sa na vaše podnety.
Želáme príjemné čítanie a krásnu záhradu!

Martin Čurda

Záhradná architektúra
■ Kvitnú ako prvé
■ Pobytová záhrada
■ Rekonštrukcia terasy
■ Živý plot: Cyprusovec leylandský

Balkón a terasa
■ Naštartujme begónie do sezóny
■ Najviac vyniknú na snehu
■ Jarná kvetinová žardiniéra

Izbové rastliny
■ Izbovky v perfektnej kondícii
■ Voňavé konvalinky

Úžitková záhrada
■ Čerstvá jarná zelenina

■ Jarná zelenina bez okopávania
■ Veselé značky
■ Celoročný lunárny kalendár 2015
■ Záhradkárčime podľa luny
■ Vysievame prvú zeleninu

Radíme čitateľom
■ Liečivý chren
■ Revitalizácia substrátu
■ Vytrvalí protivníci

Ovocný sad
■ Ovocná záhrada vo februári
■ Rez stromčekových ríbezlí

Domáci majster
■ Gazdovská skrinka na drobnosti