tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo               PREDPLATNÉ               Archív vydaní               E-verzie časopisov

Milí priatelia,

sezóna je v plnom prúde a všetok svoj voľný čas venujeme záhrade na sto percent. Napriek tomu dúfam, že si nájdete trocha času aj na dôkladné prečítanie najnovšieho čísla, ktoré sme pre vás s láskou pripravili.
Hoci sa venujeme aktuálnym témam, ako je vysádzanie muškátov, zakladanie hriadok teplomilnej zeleniny, pestovanie rebarbory či atraktívnych durmanov, hlavnou témou je záhradníčenie v meste, na balkóne či v malých záhradách.
V aktuálnom čísle tak nájdete inšpiráciu, ako riešiť záhradku v radovej zástavbe, návod, ako dopestovať úrodu aj v meste, či dokonca tip, ako pestovať plodiny na balkóne v zelenej stene.
Popritom všetkom nezabúdame ani na ochranu plodín v záhrade. Predovšetkým na tú ekologickú, prostredníctvom biologického boja. V aktuálnom čísle zistíte, ako ochrániť uhorky v skleníku a parenisku, či ako zrelizovať zdravú výsadbu zemiakov.
Do ovocného sadu si zasa môžete vybrať z bohatého sortimentu gaštanov a mandlí a nestor slovenského ovocinárstva poradí vhodné odrody na Záhorie.
Pre šikovné ruky sú zasa určené návody, ako je napríklad pracovný posup výroby lacného a krásneho vešiaka z konára, a domácich majstrov zaujme pracovný postup výroby praktických záhonových obrubníkov.
Tém je naozaj veľa, no ak ste aj napriek tomu medzi nimi nenašli tie, ktoré vás zaujímajú najviac, tešíme sa na vás na Flóre Bratislava v termínoch od 4. 5. do 7. 5. 2017. Tu si môžeme všetky ďalšie témy prejsť osobne. Už vopred sa teším na stretnutia s vami a ďakujem za vašu ochotu spoluvytvárať náš spoločný časopis.

Martin

 

 

Fotogaléria z tohto čísla:

« 2 z 2 »

 

Inšpirácie
■ Záhrada verzus balkón
■ Vešiak z konára
■ Záhrada od architekta

Balkón a terasa
■ Popýšte sa muškátmi
■ Naštartujte citrusy do novej sezóny
■ Vypestujme si atraktívne durmany
■ Záhradkárčenie v meste

Praktická záhrada
■ Vysádzame vertikálnu záhradu
■ Ochrana rastlín v záhrade
■ Ochrana uhoriek proti hubovým chorobám
■ Praktický oddeľovač záhona

Úžitkové hriadky
■ Jar v zeleninovej záhrade
■ Vysádzame zemiaky
■ Nenáročná rebarbora

Ovocný sad
■ Skúsený ovocinár radí
■ Pestovanie a sortiment gaštanov a mandlí

Radíme čitateľom
■ Dobrý nákup

Relax
■ Krížovka