tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí priatelia,

máme tu krásne babie leto a s ním aj kopu práce v záhrade. Spracovať plody našej práce, starostlivosť o zeleninové hriadky či rez odkvitnutých okrasných krov – to všetko sú príjemné činnosti, ktoré nás napĺňajú radosťou. Preto aj k týmto témam nájdete v aktuálnom čísle postupy a návody.
Nie vždy nám však záhrada vyčarí úsmev na tvári. Potrápiť nás dokážu škodce či „hluché“ miesta v záhrade, s ktorými si nevieme dať rady. Aj na to je však liek. Viete, že záhradu môžete zbaviť škodcov aj bez chemických prípravkov? Pozrite si praktický prehľad škodcov a predátorov, ktoré si s nimi hravo poradia. A ani úzky pás za domom nemusí byť zdrojom starostí. Celkom jednoducho ho vyriešite tak, že aj na tomto mieste budete oberať úrodu. Rovnako je častým problémom svah v záhrade. Niekoľko inšpirácií na túto tému vás istotne poteší.
No popri moderných záhradách nezabúdame ani na tie, ktoré majú svoju históriu. Do nich si v nadchádzajúcej ovocinárskej sezóne možno vyberiete zo starých osvedčených odrôd jabloní, ktoré stále majú „čo povedať.“
Ak vám jablone v záhrade nechýbajú, možno práve do vášho regiónu poradí najvhodnejšie odrody a druhy ovocia nestor slovenského ovocinárstva, pán profesor Hričovský.
Popri nadčasových informáciách však, samozrejme, nezabúdame ani na aktuálne práce v záhrade a pre šikovné ruky sú opäť pripravené jednoduché návody na dekorácie a pomôcky do záhrady.
Krásne babie leto a príjemné čítanie!

Martin Čurda

 

 

Fotogaléria z tohto čísla:

« 1 z 2 »

 

Inšpirácie
■ Kvitnú až do prvých mrazov
■ Betónové tekvice
■ Netradičné živé ploty
■ Od bránky až k domu
■ Box na špagát

Záhradná architektúra
■ Záhrada vo svahu
■ Chodník za domom

Praktická záhrada
■ Veľký jesenný manuál záhradných prác
■ Predĺžme si krásu letných kvetín
■ Režeme okrasné dreviny
■ Vypestujme si farebný živý plot
■ September v záhrade
■ Zelené steny – oddelenie od ulice
■ Biologická ochrana proti škodcom
■ Semená z vlastnej záhradky
Zdravie zo záhrady
■ Ovocné maškrty plné vitamínov
■ Škrupinky plné zdravia

Ovocný sad
■ Skusený ovocinár radí
■ Staré odrody jabloní

Radíme čitateľom
■ Dobrý nákup