tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí priatelia!
Je tu záver roka a s ním aj jeho bilancovanie. V živote, v práci, v záhradke… Nové predsavzatia a plány do ďalšieho roka a veľa nádejí na pozitívne zmeny. Želáme vám, aby ste teda vykročili do nového roka tou správnou nohou, aby sa vám splnili vaše predsavzatia a naplnili vaše plány. Aby ste boli zdraví a spokojní – doma, v práci, v živote.
No a, samozrejme, celý kolektív redakcie vám praje aj pestovateľské úspechy v záhradke. Nech vám naďalej prináša potešenie a chutnú vlastnoručne dopestovanú úrodu.
Dúfame, že i v ďalšej sezóne bude náš časopis vaším sprievodcom a svedkom vašich záhradných úspechov. Preto, hoci je tuhá zima, netreba zaháľať, ale myslieť na nadchádzajúcu sezónu už teraz.
To je dôvod, prečo v aktuálnom čísle nájdete rady, ako predísť skladovým chorobám jadrovín, ako dopestovať zdravý zeler, ako zatočiť s voškami v skleníku či ako si založiť úžitkové hriadky v malej záhrade. Počas zimy, i keď nielen počas nej, si môžete dopestovať čerstvé klíčky a mikrobylinky podľa nášho fotopostupu.
Mnohí možno aktuálne riešite, čo s izbovkami po Vianociach, no nezabúdame ani na našich spojencov v biologickom boji proti škodcom v záhrade. Ak ešte nemáte pre ne kŕmidlo – šup-šup, stíhate posledný vlak a podľa nášho návodu môžete v sobotu zmajstrovať aj s deťmi šikovné kŕmidlo pre vtáky. V sezóne sa vám za to bohato odvďačia!
Viac tipov a rád nájdete na portáli pre vášnivých záhradkárov – zahrada.sk.
Takže, hor sa do čítania a úspešný štart do nového roka 2019!

Martin Čurda

 

 

Fotogaléria z tohto čísla:

 

Okrasná záhrada
■ Návšteva záhrady vo svahu
■ Úžitkové hriadky do novej sezóny
■ Potrebujeme mulčovacie textílie?
■ Ihličnany zo semien
■ Izbovky po Vianociach
■ Mučenka chutí, lieči i krášli
■ Závesné kŕmidlo
■ Prestieranie s odtlačkami prírody

Pre dobrú úrodu
■ Zeler vysievame už v januári
■ Poznáte mikrobylinky?
■ Staré odrody opäť v kurze
■ Choroby jadrovín pri skladovaní

■ Závesná polica na čerstvé bylinky
■ Arónia pre krásu aj úžitok
■ Proti voškám v skleníku

Poradňa
■ Habarka z vianočného stromčeka
■ Odpovedáme na vaše otázky a podnety