tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí záhradní nadšenci,

nás i záhradu čaká zaslúžený oddych. Trvalky už dávno zatiahli a schovali sa pod zem, dreviny zhodili listy a nám výrazne ubudne z práce v záhrade. No niečo spraviť ešte stále treba.
Ponatierať kmene vápenným mliekom, zrezať jadroviny, sledovať počasie a striasať sneh zo živých plotov. Priebežne dopĺňať kŕmidlá pre spevavé vtáctvo, ktoré sa za zimnú pomoc odvďačí v sezóne bojom proti škodcom. A ak máte šikovné ruky, môžete dokonca podľa nášho návodu zhotoviť krásnu vtáčiu búdku.
V aktuálnom čísle však nájdete oveľa viac. Dozviete sa napríklad, ako ešte chrániť rastliny, ak prídu nečakane kruté mrazy. Ako správne orezať v zime jablone, hovorí návod, ktorý sme vytvorili v spolupráci s predsedom Slovenského zväzu záhradkárov, pánom Jakubekom. Vhodné druhy a odrody ovocia, tentoraz do okolia Topoľčian, vám poradí profesor Hričovský, a ak plánujete oživiť svoju ovocnú záhradu, počas zimných dní môžete vyberať zo sortimentu menej tradičných druhov, ktorý pre vás pripravil známy ovocinársky odborník Marian Komžík.
V teple vyhriatej izby si môžete vytvoriť nádherné dekorácie podľa našich pracovných návodov alebo sa postaráte o orchidey, ktoré sú pôsobivé aj v zime.
Dokonale sa pripravte do ďalšej sezóny tým, že si naštudujete lunárny kalendár alebo záhradný kalendár na celý nasledujúci rok.
A ak sa vám informácií zo záhradného sveta máli, navštívte náš nový web, ktorý je určený všetkým zanieteným záhradkárom ????.

Martin Čurda

 

 

Fotogaléria z tohto čísla:

« 1 z 2 »

 

Izbové kvety
■ Atraktívne sfarbené listy
■ Ktoré rastliny nás chránia?
■ Parapet plný rozkvitnutých orchideí

Pre šikovné ruky
■ Dekorácie s lístím a machom
■ Sviatočný šat pre poškodený ihličnan

Okrasná záhrada
■ Drevina so zimným šarmom

■ Ochrana pred zimnými mrazmi
■ Chránime zeleň pred mrazom a zimným slnkom

Úžitkové hriadky
■ Lunárny kalendár
■ Rok 2018 v záhrade

Radíme čitateľom
■ Dobrý nákup
■ Ochrana ovocných druhov pred zimou

Praktická záhrada
■ Zimný rez jablone
■ Vymeňte staré nevzhľadné kry za nové
■ Kŕmidlo pre vtáčatá
■ Návrat starodávnej strukoviny

Ovocný sad
■ Skúsený ovocinár radí
■ Sortiment menej známych ovocnín do záhrad