tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
EkoBYVANIE_2015_01_v350Tvorivé bývanie
Kúpiť toto číslo               PREDPLATNÉ               Archív vydaní               E-verzie časopisov

Nedávno som pri surfovaní po internete narazila na otázku: „Aký lak odporúčate na povrch jedálenského stolu, ktorý má dyhovaný povrch, zatiaľ bez akéhokoľvek náteru? Povrch nebude prichádzať do priameho kontaktu s potravinami. Lak musí byť silno odolný voči alkoholu a poškriabaniu. Preferujem skôr matný, ale nebránim sa ani lesklému…“
Okamih pozastavenia sa.
Ale čo! – veď život je zväčša otázkou priorít (samozrejme, ak práve nerobíte kompromisy). Nikde predsa nie je napísané, že na jedálenskom stole musíte len jesť, nech už prídavné slovko „jedálenský“ nabáda práve k tejto činnosti.
Akú funkciu prisúdite nábytku, je na vás. Starý či nový. Dôležité je len jedno: že vám vyhovuje práve taký, aký je, a práve tam, kde je. Istú dávku inšpirácie vám v tomto smere môže ponúknuť reportáž z viedenského bytu, ktorého majitelia si pri jeho rekonštrukcii stáli neoblomne za svojím a obhájili aj predmety „nepotrebné“ z pohľadu architektky. Priaznivci nábytkovej kombinatoriky – minulého so súčasným – si tak iste prídu na svoje.
Práve ste sa presťahovali do holobytu a zhľadúvanie tanierov po škatuliach a ohrievanie jedla  mikrovlnke je vám rovnako blízke ako odpor k suchej „bagetovej“ strave? Podobnými peripetiami si museli prejsť aj Lucka a Peťo, ktorí si svoju kuchyňu snov vyrobili vlastnými rukami.
Byť kreatívny (a platí to aj pri „zušľachťovaní“ domova) – často znamená otvoriť sa možnosti, že veci nepôjdu tak rýchlo, ako ste si naplánovali, že budete musieť hľadať bočné cestičky, ktoré vás však napokon vždy dovedú do cieľa: domov. A v tom je to dobrodružstvo!

Martina Deriková

 

 

Na nákupe
■ Bývanie ako z titulky
■ Vtáctvo, zajace a to ostatné
■ Vyspatá do ružova
■ Galéria v kuchyni

Návštevy a premeny
■ Francúzi vo Viedni
■ Láska ide kuchyňou

Handmade
■ Jarný veniec
■ Veľkonočný veniec
■ Papierové kvety
■ Veselé vázičky
■ Veľkonočná vôňa
■ Na skle maľované
■ Madeirové kraslice

Zariaďujeme
■ Madeira – čipkovaná krása zo škrupiny
■ Farby sezóny
■ Úsporná kuchyňa
■ Kupujeme vysávač

Testujeme
■ Mlynčeky na mäso
■ Zelený čaj

Záhrada a balkón
■ Zelená poradňa
■ Tipy na marec a apríl
■ Jakubkova a Maroškova čarovná záhradka
■ Dostavali ste? S vysádzaním záhrady sa neponáhľajte!

Stavba
■ Korok – mäkký a príjemný ako sám domov
■ Aké chyby môžu vzniknúť pri zateplení
■ 7 rád pre kondenzačný kotol
■ Stop plesni na stenách!

« 1 z 2 »