tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
USS_2015_02_v350Urob si sám
Kúpiť toto číslo               PREDPLATNÉ               Archív vydaní               E-verzie časopisov

Milí čitatelia, teší nás, že sa opäť stretávame pri vydaní nového čísla nášho aj vášho časopisu, keďže jeho obsah tvoríte aj vy svojimi podnetmi, príspevkami a dobrými nápadmi.
K bežnej starostlivosti o rodinu patrí aj snaha o zlepšenie bývania, prostredia, v ktorom sa bežne pohybujete. Preto je toto februárové vydanie zamerané na drobné opravy v byte a dome. Určite vám pomôžu tipy na nastavenie moderných plastových okien, výmenu dlaždice, odvzdušnenie radiátora, natretie prašnej betónovej podlahy či spevnenie rozheganej stoličky. Drobným užitočným témam sa budeme venovať aj v budúcnosti. Z nábytkových projektov dávame do pozornosti veľkú policu na odkladanie šiat a nočný stolík s oblými líniami. Pre domácich majstrov pracujúcich s drevom bude zaujímavý test okružných pokosových píl. Najmä stavebníkom je určený prehľad komínov a seriál o rekonštrukcii strechy. Záhrada síce ešte drieme, ale aby sa prebudila vo forme, pomôžeme vám vylepšiť kvalitu pôdy. V chladnom počasí sa môžete venovať pestovaniu bytových rastlín – napríklad urýchleným cibuľovinám alebo hydroponickým rastlinám – prinášame zaujímavé tipy. Ak máte k dispozícii veľký pozemok, hoci aj neobrábaný a zanedbaný, s veľkou dávkou trpezlivosti a pracovitosti sa môžete pustiť do vytvorenia ekologického gazdovstva s užitočnými rastlinami a živočíchmi, ktoré si vyžadujú iba minimálnu starostlivosť, a pritom uživia vás aj vašu rodinu. Zaujímavé sú aj naše poradne, či už záhradná, chovateľská, alebo aj finančná, ako aj plno ďalších tipov na skrášlenie bytu.
Verím, milí čitatelia, že si z našej ponuky určite vyberiete a podľa svojich možností sa pustíte do domáceho majstrovania či pestovania. Odfoťte a napíšte nám, ako sa vám pri tom darilo. So želaním všetkého dobrého vo februári vám v mene vydavateľa prajem príjemné čítanie!

Stanislav Botur

Malé opravy v byte
■ Opravujeme stoličky
■ Odvzdušnenie radiátora
■ Nátery betónových podláh
■ Výmena poškodenej dlaždice
■ Údržba plastového okna
■ Valentínske srdce a lampa

Pekné a užitočné drobnosti
■ Vyrábame betónový svietnik
■ Zarážky na knihy do knihovničky
■ Ozdobné fŕkané fľaše

Stavba a rekonštrukcie
■ Stavebné materiály: Prehľad komínov
■ Oplatia sa doplnkové tehly?
■ Rekonštrukcia strechy VI: Strešné fólie
■ Test náradia: Pokosové píly

Radíme čitateľom
■ Financie: Do čoho investovať?
■ Chovateľstvo: Mačka v byte
■ Liaheň kuriatok
■ Záhradná poradňa

Do bytu
■ Garniže z bambusu
■ Do spálne: Nočný stolík
■ Veľká skriňa s policami

Záhrada a dvor
■ Február v záhrade
■ Lunárny kalendár
■ Záhradný sprievodca
■ Pestujeme hydroponické rastliny
■ Urýchľujeme narcisy a tulipány
■ Úprava pôdy pred sezónou
■ Malá biofarma