tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!
Opäť k nám zavítal jarný čas, počas ktorého môžeme opraviť plot, pustiť sa do prerušených stavebných prác na dome, upraviť dvor či venovať sa prácam v záhradke. Či sa už budete venovať záhradkárčeniu, alebo robiť v dielni, prípadne na stavbe, držíte v rukách práve to správne číslo časopisu Urob si sám. V našej stavebnej poradni nájdete viacero užitočných tipov k rekonštrukcii, napríklad ako zaizolovať stenu v pivnici. Ak staviate dom, iste vás bude zaujímať otázka izolácie pod obvodovou stenou alebo osadenie betónovej žumpy, ktoré vám prinášame. Ak stavať iba plánujete, určite nepremeškajte náš stavebný špeciál, ktorý pre vás pripravujeme a vyjde v prvej polovici mája.
Nuž a čo sme pre vás pripravili do záhrady? Ako prvý musím uviesť kompletný projekt výroby pyramídového záhona. Ušetríte ním veľa miesta, možno ho presúvať, lebo je na kolieskach a je automaticky zavlažovaný, takže veľa starostí s ním nebude. A môžete si v ňom vypestovať jahody, kvety, zeleninu… Všetko v pohodlne, lebo záhon je vysoký. Uvediem aj betónový obrubník na zakrivené línie záhona, ochranu jahôd pred jarnými mrazíkmi alebo netradičné včelárenie, ktoré zaujme aj čitateľov žijúcich v mestskom prostredí.
Nezabudli sme ani na vás, milé čitateľky, ktoré rady pracujete na skrášlení svojho domu či bytu. Prečítajte si, ako urobiť mobilnú poličku na kvety, drevenú truhlicu na balkón alebo učiacu vežu pre dieťa, ktorej by sa ako darčeku potešili mamičky. Samozrejmosťou je niekoľko tipov na farbenie veľkonočných vajíčok.
Do dielne či garáže sa hodí náš návod na výmenu čapov riadenia na aute. Ich poruchy sa ohlásia práve po zime, keď je na cestách viac výmoľov. Technickou čerešničkou je štiepačka dreva, ktorú si náš čitateľ vyrobil svojpomocne.
Milí čitatelia, to je len niekoľko z tém, ktoré sme pre vás pripravili. Želáme si, aby sa čo najviac priblížili vašim záujmom. Verím, že naše články vám pomôžu pri realizácii opráv a úprav domu, bytu, dvora, záhradky. Ak si vyberiete a zrealizujete čo len jednu dobrú radu, návod či pracovný postup, bude to ocenením našej práce.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Detská učiaca veža
■ Zdobenie veľkonočných vajíčok prírodnými farbami
■ Stojan na perá
■ Zakladač na dokumenty
■ Moderný nábytok – stôl Utsuri
■ Mobilná lavička na kvety
■ Kŕmidlo pre psa
■ Drevená truhlica na balkón
■ Vymieňame čapy riadenia na aute
Apríl v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Ako ochrániť jahody pred jarným mrazom
■ Pyramídový záhon do záhrady
■ Včelárenie v meste
■ Pestujeme hrachor
■ Silná štiepačka na drevo
■ Betónový oddeľovač záhona
■ Kladieme betónovú dlažbu
Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Izolácia dosky pred murovaním
■ Radíme: Čo prináša hrubá stavba
■ Osádzame betónovú žumpu
■ Test akumulátorových vŕtačiek s príklepom
■ Dobrý nákup