tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!
Je práve nádherné chladné a daždivé jarné počasie a na okennom plechu príjemne bubnuje jarný dáždik. Nie je v tom ani štipka irónie. Už dávno ma prešla chuť kritizovať zamračenú oblohu, nieto ešte dažde, keď pozorujem, ako v Podunajsku z roka na rok klesá hladina spodnej vody a naša krajina sa pomaly mení na vyprahnutú step, nechcem povedať púšť. Práve naopak, krása dažďa spočíva v bohatosti následnej úrody v lete a na jeseň, pravda, ak rastliny budú mať dostatok vlahy aj neskôr. Nie nadarmo sa vraví „studený máj, v stodole raj“. Skôr ma iritujú redaktori, ktorí sa nikdy nevedia dočkať slnečného počasia, svojim poslucháčom zdesene oznamujú, že ani po dvoch dňoch zrážok sa obloha nemieni prestať mračiť. Píšem o tom aj preto, že som sa pri spracovávaní článku, ktorý si našiel miesto v tomto vydaní, veľa dozvedel o našom najužitočnejšom hmyze – včelách. Tieto zázračné tvory sú celkom odkázané na prírodu, z ktorej im stále viac a viac odkrajujeme. Akosi nám nezáleží na tom, že ak vyhynú, budeme hladovať všetci. Čo môžeme pre dobrú úrodu urobiť my drobní pestovatelia? Odpoveď nájdete v našom pravidelnom záhradnom servise, ktorý sme zamerali na činnosti v záhrade spojené s aktuálnym obdobím. Nájdete tu aj prehľad kvetov, ktoré skrášlia váš záhradný altánok. Že ho ešte nemáte? Na nasledujúcich stránkach sa presne dozviete, ako, z čoho a čím ho postaviť. Je moderný a určite sa vám bude páčiť. Ak sa radi „hráte vonku“, môžete sa dočítať, ako vysadiť mladé stromčeky do vydláždenej plochy, napríklad pri automobilovom stojisku, alebo ako zhotoviť kamenný múrik.
Pre stavebníkov prinášame viacero postupov. Dozviete sa napríklad, ako uložiť pomúrnice na obvodový veniec či ako uložiť asfaltovú strešnú krytinu na šikmú strechu. Najzaujímavejší z nich opisuje obklad steny tehlovými pásikmi. Možno potrebujete vymeniť dosluhujúce WC a práve na jeho montáž sme zamerali náš ďalší návod. Nezabudli sme ani na dekoratívne pracovné postupy na skrášlenie bytu, ani na garážových majstrov.
Verím, milí čitatelia, že z júnovej bohatej úrody článkov v tomto vydaní si vyberiete podľa chuti a že vám pomôžu pri realizácii plánov na leto. V mene vydavateľa vám želám príjemné čítanie, vhodné počasie a veľa výborných zrealizovaných júnových nápadov.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Modelujeme nádobky na príbory
■ Robustný stolík na terasu
■ Nástenný stolík do garsónky
■ Obnova retro lustra
■ Papierové balóny pre deti
■ Ako vymaľovať byt
■ Farbíme bicykel sprejom
■ Drobná oprava autolaku
Jún v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Burina na zjedenie
■ Staráme sa o trávnik
■ Celoročný kalendár ošetrovania trávnika
■ Ako získať viac medu
■ Oporné múry z vriec
■ 6 krásnych kvetov k altánku
■ Altánok hotový za víkend
■ Výsadba stromčekov v dláždenej ploche
■ Ako zhotoviť vonkajšie schody
■ Staviame kamenný múrik
■ Prehľad exteriérových dlažieb

Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Tehlový obklad kuchyne
■ Výmena WC misy
■ Stavba krovu – ukladáme pomúrnice
■ Montujeme asfaltovú strešnú krytinu