tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
Urob si sám
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí čitatelia!

Je tu pomaly november a to pre vás znamená nielen veľkú vianočnú súťaž o zaujímavé ceny v našom časopise, ale aj odpočinok pre prírodu a aj postupnú prípravu celej záhrady na zimu. Tá je však čoraz kratšia. Starý vtip hovorí, že v Anglicku sa nestriedajú ročné obdobia, ale počasie. Veru, v uplynulých rokoch sa aj u nás na Slovensku začalo počasie vymykať typickým predstavám o štyroch ročných obdobiach. Najmä v nížinatých oblastiach sa jar skrátila, a tak zvykneme už koncom mája plánovať, kam sa ísť okúpať, zatiaľ čo tropické leto sa naťahuje vari aj do októbra, v ktorom zažívame príjemné 25-stupňové teploty. Sme radi, ak nám vôbec na Vianoce nasneží, nech sa naše ratolesti môžu trošku potešiť z bieleho koberca zakrývajúceho všetku špinu a nedostatky v krajine. Sneh sa však objavuje zriedka, a to tiež zvyčajne v prudkých, niekoľkodňových útokoch, ktoré sa končia už o pár dní nepríjemnou čľapkanicou. Zvyšok kalendárnej zimy sa nesie skôr v znamení jesenného počasia s hmlou, dažďom či mrholením. Slabé zimy a menej chladu však dávajú príležitosť venovať sa záhrade a tráviť tak voľný čas na čerstvom vzduchu užitočnými činnosťami, napríklad jej prípravou na nadchádzajúcu zimu. O tom, ako ju vykonať tak, aby hneď zjari rastliny vypučali a zakvitli, a aj dobre zarodili, píšeme v našich záhradných rubrikách.
Aj v našej redakčnej záhradke sa urodila veľká úroda článkov, ktoré sme pripravili pre vás. Dozviete sa napríklad, ako možno svojpomocne postaviť plot, vypestovať cyklámeny, vyrobiť si stoličky alebo zistiť, aký vysávač lístia by bol pre vás najvhodnejší. Veľmi sa tešíme, milí čitatelia, že sa viete so svojimi nápadmi podeliť na našich stránkach, že vaše šikovné ruky vkladajú do objektívov fotoaparátov návody a posielajú ich k nám do redakcie. Veľmi pekný návod na záhradný domček pre naše malé ratolesti nám poslal práve jeden z vás. Verím, že sa zapáči aj vám, ako aj viacero ďalších článkov v tomto vydaní.
Milí čitatelia, všetkým vám za celú redakciu prajem dobré a inšpiratívne čítanie, peknú jeseň s bohatou úrodou a tým skôr narodeným aj príjemnú a stále aktívnu jeseň života.

Stanislav Botur

 

 

Fotogaléria z časopisu

 

Majstrovanie
■ Maľovanie na textil
■ Obraz z kvetov
■ Ozdobné lesné zvieratká
■ Adventný kalendár zo starej skrinky
■ Adventný kalendár z vrecúšok
■ Jednoduché barové stoličky

November v záhrade
■ Záhradná poradňa
■ Hojdačka z konárov
■ Z čoho a ako postaviť plot

■ Záhradný pultový stôl
■ Domček s pieskoviskom pre deti
■ Prehľad štiepkovačov a drvičov konárov
■ Prehľad záhradných vysávačov lístia
■ Čo robiť v záhrade na jeseň
■ Príprava cyklámenov na jar

Stavba a obnova
■ Stavebná poradňa
■ Dobrý nákup
■ Test pneumatík