tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí priatelia,

jar je v plnom prúde a mnohí si už pochutnávame na úrode vlastnej skorej zeleniny. Čoskoro začne i uhorková sezóna a vy istotne oceníte návod, ako dopestovať zdravé uhorky. Ak máte čo i len zopár koreňov viniča, poteší vás správa, že ho možno pestovať bez chémie.
Dobré rady do ovocného sadu však týmto zďaleka nekončia. Dozviete sa, ako predísť glejotoku a mŕtvici stromov, spoločne vyskúšame menej známe broskyne a ak máte naozaj veľkú záhradu, náš aktuálny výber veľkých ovocných druhov je určený práve vám.
No myslíme aj na tých z vás, ktorí majú malú záhradu, či dokonca iba balkón. Aj na ňom totiž dokážete dopestovať chutnú úrodu, napríklad podľa nášho návodu. A aby bol váš balkón či terasa ozdobou vášho bývania, máme pre vás inšpirácie na pestré letničkové výsadby.
V aktuálnom čísle sa však dozviete aj to, ako správne pestovať hortenzie, a uvidíte, ako dokonale krásna môže byť kvetinová záhrada s pergolou.
No a na záver to najlepšie – aby ste záhradníčili s minimom chémie, máme pre vás dva skvelé pracovné postupy. Podľa nich si postavíte štýlové vyvýšené záhony, kde bude ochrana plodín a ich pestovanie oveľa ľahšie aj estetický hotel pre užitočný hmyz. Ucholaky, zemné včely či krásnoočko – to je len časť podnájomníkov, vďaka ktorým bude vaša záhrada zdravšia.
Takže hor sa do práce, sezóna ešte len začala!

Martin Čurda

 

 

Fotogaléria z tohto čísla:

 

Okrasná záhrada
■ Kvetinová záhrada s pergolou
■ Pestujeme hortenzie
■ Vyvýšené záhony
■ Letničkové výsadby na balkón či terasu
■ 7 izbičiek pre hmyz
Pre dobrú úrodu
■ Uhorková sezóna
■ Zdravé uhorky
■ Zelenina z balkóna
■ Poznáte pestovanie s prezývkou „tri sestry?“
■ Hrozno bez chémie
■ Vyskúšajme menej známe broskyne
■ Ako predísť glejotoku a mŕtvici stromov
■ Ovocné druhy do veľkých záhrad

Poradňa
■ Odpovedáme na vaše otázky a podnety
■ Liečba z prírody