tel.: 02/50 200 200 | e-mail: jaga@jaga.sk
ZÁHRADA
Kúpiť toto číslo | PREDPLATNÉ | Archív vydaní | E-verzie časopisov

Milí priatelia,
leto sa prehuplo do svojej druhej polovice, ani sme sa nenazdali. Slniečko pekne pripeká a my zberáme plody svojej práce. Vo fóliovníkoch či na hriadkach sa to červená paradajkami, a ak ich nevládzete jesť čerstvé, čo je mimochodom to najlepšie, čo môžete urobiť, nechajte sa inšpirovať tipmi na ich spracovanie v aktuálnom čísle.
Úžitkovým hriadkam venujeme však aj ďalšie témy, takže si môžete prečítať aj o pestovaní ružičkového a kučeravého kelu alebo sa dozvedieť, aká je ázijská listová zelenina vďačná plodina. V ovocnom sade zasa aktuálne chránime vinič pred botrytídou, a to výlučne bez chémie, a keďže je čas vysádzania jahôd, istotne vás poteší prehľad sortimentu tohto chutného a medzi najmenšími azda najobľúbenejšieho ovocia. Téme spracovania plodov našej práce sa nevyhýbame ani v ovocnej záhrade, a ak máte šikovné ruky, môžete si podľa nášho návodu zmajstrovať praktickú solárnu sušičku ovocia.Ak riešite vážnejšie témy a neviete si rady napríklad so svahom v záhrade, v aktuálnom čísle možno nájdete riešenie. V okrasnej záhrade si zasa pripomenieme kvetinové záhony našich starých mám, kde kraľovali majestátne georgíny, a aby aj prechod leta do jesene hýril farbami – máme pre vás výber najkrajších trvaliek neskorého leta.
Ako vidíte – aj aktuálne číslo je bohaté na zaujímavé témy, dobré rady a užitočné tipy. Verte či neverte, kým mnohí z nás si užívali zaslúženú dovolenku, tím odborníkov nezaháľal a vytvoril dielo, ktoré je výsledkom čitateľských dopytov a ktoré sa snaží byť praktickým pomocníkom v záhrade.
Či sa tento zámer obetavému tímu odborníkov podaril – to už posúďte sami.
Príjemné čítanie a slnečný zvyšok leta!

Martin Čurda

 

 

Fotogaléria z tohto čísla:

« 1 z 2 »

 

Okrasná záhrada
■ Záhrada s kamenným múrikom
■ Budujeme suchý múrik
■ 6x riešenie do svahu
■ Spoznávame a pestujeme georgíny
■ Ako zrenovovať staršiu lavičku
■ 8 top trvaliek pre neskoré leto
Pre dobrú úrodu
■ Rajčina, dieťa slnka nabité zdravím
■ Obľubujete kel?
■ Artičoka, kráľovská zelenina
■ Ázijské zeleniny pre zdravie i chuť II.
■ Top letné odrody hrušiek
■ Vyberáme odrody jahôd
■ Zakladáme jahodovisko z poplazov
■ Ako chrániť hrozno pred botrytídou
■ Solárna sušička z recyklovaného materiálu

Poradňa
■ Odpovedáme na vaše otázky a podnety
■ Liečba z prírody